قیمت سکه گرمی به یک میلیون تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۱۶

قیمت طلا و سکه امروز با توجه به پایان مهلت 60 روزه ایران به اروپایی‌ها و اعلام مواضع جدید ایران درباره برجام چه روندی داشت؟
قیمت سکه گرمی به یک میلیون تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۱۶

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا که روز جمعه پس از انتشار فرصت‌های شغلی آمریکا در ماه ژوئن و بهبود این آمار کاهش یافت و به ۱۳۹۹ دلار در هر اونس رسید.

براساس این گزارش، کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران شرکت کننده در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز روند مثبتی را برای این هفته طلا پیش‌بینی کردند.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت فیلیپ فیوچرز به کیتکونیوز گفت: ما انتظار داریم روند صعودی طلا ادامه پیدا کند. اقتصاد جهانی شکننده به همراه آمار ضعیفی که منتشر می‌شود و نگرانی‌ها نسبت به پیامدهای جنگ تجاری، طلا را در مسیر صعودی نگه خواهد داشت. ما انتظار داریم تدابیر محرک اقتصادی بیشتری اعلام شود و بنابراین ارزها ضعیف‌تر می‌شوند و طلا دارایی ارزشمندی برای حفظ ارزش سرمایه می‌شود. وی در ادامه افزود: تردید دارد که آمار مثبت اشتغال فکر سیاست گذاران بانک مرکزی آمریکا درباره کاهش نرخ‌های بهره را تغییر دهد.

جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکو با توجه به نمودارهای فنی که به نفع افزایش قیمت طلا مانده‌اند، اظهار کرد: حرکت قیمت طلا ثابت یا رو به بالا خواهد بود.

شون لاسک، مدیر شرکت والش تردینگ از جمله کسانی است که پیش بینی کرد طلا پس از انتشار آمار اشتغال کاهش قیمت پیدا خواهد کرد.

افشین نوابی، مدیر معاملات گروه “ام کی اس” اظهار کرد با توجه به نوسانات یکباره ای که بازار طلا پیدا می‌کند پیش بینی روند قیمت این فلز دشوار خواهد بود. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا قرار است هفته جاری در مقابل اعضای کنگره حاضر شود و انتظار می‌رود اظهارات وی، نشانه روشن‌تری درباره نشست ماه ژوئیه بانک مرکزی فراهم کند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۴/۱۶، قیمت دلار برای فروش ۱۲,۸۹۳ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۸۰۰ تومان و ۱۲۹۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۴,۸۰۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۱۷ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴۷۰۰ تومان و ۱۴۸۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸:۲۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۵۷۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۰ هزار و ۷۶۶ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان و یک میلیون تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز