قیمت سکه تمام طرح قدیم ۳۹۵۰۰۰۰ تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۲۵

قیمت سکه تمام طرح قدیم ۳۹۵۰۰۰۰ تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۲۵
قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به کاهش بی‌سابقه قیمت ارز روند نزولی داشت و به قیمت‌های 6 ماه گذشته خود رسید که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح قدیم 3 میلیون و 50 هزار تومان شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز سه‌شنبه تحت تاثیر انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار آمار اقتصادی مهم در آمریکا تغییری نداشت و محدوده قیمت ۱۴۱۰ دلار در هر اونس نوسانات جزئی داشت.

براساس گزارش ایسنا، استفن اینس از شرکت ونگارد مارکتس اظهار کرد: امروز آمار خرده فروشی آمریکا منتشر می‌شوند و سرمایه گذاران محتاط مانده‌اند زیرا در صورت مطلوب بودن این آمار، قیمت طلا ممکن است کاهش پیدا کند.

شاخص دلار نیز در برابر سبدی از ارزهای بزرگ تغییری نداشت. چشم‌انداز کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در ماه میلادی جاری این ارز را تحت فشارهای کاهشی قرار داده است.

بر اساس گزارش رویترز، طلا ماه گذشته تحت تأثیر انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی بزرگ و تداوم نگرانی‌ها نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی، به ۱۴۳۸ دلار و ۶۳ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت در شش سال گذشته بود.

ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت INTL FCStone در یادداشتی نوشت: در مرحله فعلی طلا در وضعیت خنثی قرار دارد زیرا تحرکات چندانی در بازارهای دیگر که روی این فلز تأثیر بگذارد به خصوص از جانب دلار و بازده اوراق قرضه، وجود ندارد.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، اظهار کرد که هر اونس طلا در محدوده ۱۴۰۴ تا ۱۴۲۱ دلار خنثی مانده است و با گریز از این محدوده جهت حرکت مشخص پیدا خواهد کرد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۴/۲۵، قیمت دلار برای فروش ۱۱,۹۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۸۰۰ تومان و ۱۱۹۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۴,۰۴۴ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۳۰ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۷۵۰ تومان و ۱۳۸۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۲۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۷۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با کاهش محسوسی همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۹۳ هزار و ۸۳۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و ۹۴۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند