قیمت سکه امامی به ۴۵۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۱۳

قیمت سکه امامی به ۴۵۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۱۳

قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر افزایش نرخ ارز و رشد بهای جهانی طلا تعیین شد و بر این اساس قیمت سکه امامی به چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز چهارشنبه با توجه به اظهارات رئیس جمهور آمریکا که به امیدها نسبت به انعقاد سریع توافق تجاری مقدماتی چین و آمریکا ضربه زد نزدیک به بالاترین رقم خود در یک ماه اخیر در حدود ۱۴۸۰ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، قیمت طلا روز سه شنبه پس از این که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد توافق با چین ممکن است به پس از انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر سال ۲۰۲۰ موکول شود، به بالاترین حد خود از هفتم نوامبر به این طرف صعود کرد.

قیمت طلا که در شرایط بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می‌شود از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۵ درصد رشد کرده که عمدتا تحت تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی بوده است.

اظهارات ترامپ مدت کوتاهی پس از اعلام وضع تعرفه‌هایی روی واردات فولاد و آلومینیوم برزیل و آرژانتین T مطرح شد.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، طلا از جریان تقاضا برای دارایی امن سود برده است و بازارهای سهام و دلار سقوط کرده اند. به همین دلیل طلا شب گذشته افزایش قیمت پیدا کرد. رییس جمهور آمریکا اعلام کرده که توافق تجاری با چین ممکن است تا پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر سال ۲۰۲۰ روی ندهد و تصویب یک قانون دیگر مربوط به چین در مجلس نمایندگان آمریکا به نگرانیهای تجاری اضافه خواهد کرد زیرا بیم آن می‌رود که چین از میز مذاکرات خارج شود.

بر اساس گزارش رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را تصویب کرده که دولت این کشور را ملزم می کند در واکنش به سرکوبی اقلیت مسلمان اویغور توسط پکن، موضع شدیدتری اتخاذ کند و به همین دلیل سرمایه گذاران نگران تیره شدن بیشتر روابط تجاری میان دو کشور هستند.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا با هر گونه مهلت برای توافق تجاری با چین مخالفت کرد و به حمله جدیدی علیه غول مخابراتی هواوی دست زد که باعث شد امیدها نسبت به امضای یک توافق تجاری لطمه بیشتری ببیند.

اظهارات روز سه شنبه ترامپ باعث ریسک گریزی سرمایه گذاران شد و بازارهای سهام آسیایی با کاهش روبرو شدند در حالی که دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود در یک ماه گذشته سقوط کرد و به جذابیت طلا افزود.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به ۱۴۹۲ دلار صعود کند زیرا مقاومت در سطح ۱۴۷۸ دلار را شکسته است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ تا ساعت ۱۷، ۱۲,۶۹۵ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۵۵۰ تومان و ۱۲۷۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۳,۹۴۵ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۵۱ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۸۰۰ تومان و ۱۳۹۵۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۷:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و ۹۰۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند