اکسکوینو

قیمت سکه تمام بهار به 4570000 تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز 98/9/17

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

قیمت طلا و سکه در بازار باتوجه به تعطیلی بازارهای جهانی از افزایش نرخ ارز تبعیت کرد و بر این اساس قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به چهار میلیون و 570 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا امروز یکشنبه با توجه به تعطیلی بازارها تغییری نداشت و در رقم 1460 دلار در هر اونس ثابت ماند.

براساس این گزارش، شان بوید رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle تاکید کرد: روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت و قیمت طی ماه‌های آینده به 2000 دلار خواهد رسید.

وی افزود: روند صعودی بازار طلا از سال 2015 آغاز شده و این روند همچنان ادامه خواهد یافت. پیش بینی ما این است که قیمت طلا طی ماه‌های آینده به رکورد 2000 دلاری خواهد رسید.

این تحلیلگر بین المللی اظهار کرد: سرمایه گذاران بین المللی نباید نسبت به روند صعودی قیمت طلا نگرانی داشته باشند. به نظر من مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت، ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام خواهد بود.

به نظر می‌رسد تنش‌های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت جهانی طلا خواهد بود.

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس نیز بر این باور است که طلا با شکستن سطح مقاومتی 1500 دلاری در سال 2020 می‌تواند وارد یک فاز صعودی مجدد شود.

تحلیلگران موسسه تی دی اس تاکید می کنند که کاهش نرخ بهره واقعی در اقتصادهای بزرگ و توسعه یافته جهان موجب سرازیر شدن سرمایه ها به بازار دارایی‌های امن مثل طلا در سال 2020 خواهد شد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، طلا با شکستن پرقدرت سطح مقاومتی 1500 دلاری در سال 2020 می‌تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند.

بانک استاندارد چارترد نیز اعلام کرده است که بازار تقاضای فیزیکی می‌تواند در کوتاه مدت موجب فشار بر قیمت طلا شود ولی وضعیت کلان اقتصادی در جهان می‌تواند موجب تقویت قیمت این فلز گرانبها در سال 2020 شود.

بانک استاندارد چارترد افزود: مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، انتخابات انگلیس و نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا طی هفته‌های آینده خواهد بود.

نگرانی درباره وضعیت مذاکرات تجاری آمریکا و چین می‌تواند موجب افزایش تقاضای فیزیکی طلا شود. برآوردها نشان می‌دهد واردات طلای هند در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در 5 ماه اخیر رسیده است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ تا ساعت 17، 12,954 تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب 12750 تومان و 12950 تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز 14,456 تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را 4644 تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب 14250 تومان و 14450 تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت 18، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و 570 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 610 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با افزایش روبرو شده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای 18 عیار، 466 هزار و 548 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 2 میلیون و 470 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 560 هزار تومان و 900 هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند