قیمت سکه امامی به ۴۳۵۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۶

قیمت سکه امامی به ۴۳۵۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۶

قیمت طلا و سکه در بازار امروز علی‌رغم کاهش نرخ ارز و افت نسبی بهای جهانی طلا افزایش یافت و بر این اساس قیمت سکه امامی به چهار میلیون و ۳۵۵ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه تحت تاثیر اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره نزدیک بودن توافق تجاری مقدماتی با چین کاهش یافت و به ۱۴۵۵ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، پس از این که مذاکره کنندگان آمریکایی و چینی اعلام کردند دو کشور توافق کرده‌اند به مذاکره درباره مسائل باقی مانده ادامه دهند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد واشنگتن و پکن به توافق در خصوص فاز اول توافق تجاری نزدیک شده‌اند.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارشد ارزی در دیلی فارکس اظهار کرد: همه از این که یک مکالمه تلفنی میان مذاکره کنندگان تجاری آمریکا و چین وجود داشته، بسیار خوش بین هستند. با این حال در مقطع فعلی بازارها واکنش قابل توجهی نخواهند داشت مگر این که توافق امضا شود.

بازارهای سهام آسیایی حرکت وال استریت که تحت تاثیر اخبار تجاری مثبت به رکورد بالای جدیدی صعود کرد را دنبال کرده و صعود کردند و ارزش دلار آمریکا هم افزایش پیدا کرد.

سرمایه‌گذاران همچنان نگران هستند که لوایح قانونی تصویب شده از سوی آمریکا در حمایت از اعتراضات ضددولتی در هنگ کنگ، مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین را به خطر بیاندازد.

در این بین، آمار اقتصادی چین نشان داد سود شرکتهای صنعتی در اکتبر به پایینت‌رین حد در هشت ماه اخیر سقوط کرده است. اعتماد مصرفی آمریکا هم در نوامبر برای چهارمین ماه متوالی کاهش داشت.

قیمت طلا که در شرایط بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می‌شود از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۳ درصد رشد کرده که عمدتا تحت تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی بوده است.

به گفته اسپیواک، اگر بانک مرکزی آمریکا که اعلام کرده که به کاهش نرخ‌های بهره ادامه نخواهد داد، در این موضع بماند آمار اقتصادی ضعیف هیچ تاثیری روی قیمت طلا نخواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا امسال سه دور نرخ‌های بهره را به منظور حمایت از رشد اقتصادی کاهش داده است اما پس از نشست اکتبر، سیاستگذاران آمریکایی اعلام کردند تا زمانی که نشانه جدی از وخامت اوضاع اقتصادی مشاهده نکنند، نرخ‌های بهره را پایین‌تر نخواهند برد.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است حمایت در سطح ۱۴۵۵ دلار را تست کند و اگر پایین این قیمت شکسته شود، به محدوده بین ۱۴۱۷ تا ۱۴۴۰ دلار عقب نشینی خواهد کرد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ تا ساعت ۱۸، ۱۲,۲۵۰ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۱۵۰ تومان و ۱۲۲۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۳,۴۴۵ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۲۵ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۳۵۰ تومان و ۱۳۴۵۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۳۵۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با افزایش مواجه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۱ هزار و ۶۸۹ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان و ۸۶۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند