قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۲/۲۳

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۲/۲۳

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی در روز جمعه و بر خلاف افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۷۴۹ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات بازارهای جهانی در روز جمعه با ۰٫۳۳ درصد افزایش به ۱۷۲۷ دلار رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌شنبه ۲۳ اسفند ساعت ۱۹، با ۶۳ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۴،۱۷۹ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۴ هزار و ۱۸۲ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۳ هزار و ۷۰۴ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌‌شنبه ۲۳ اسفند ساعت ۱۹، با ۱۵۹ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۸،۳۱۶ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۳۱۴ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۷ هزار و ۷۵۴ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۷۴۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند