موضوعات داغ:

قیمت مرغ به ۱۴ هزار تومان رسید

قیمت مرغ به ۱۴ هزار تومان رسید

عضو هیات‌مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا و تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها پیش‌بینی می‌شود نوسان قیمت مرغ تا پایان هفته ادامه یابد.

عضو هیات‌مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا و تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها پیش‌بینی می‌شود نوسان قیمت مرغ تا پایان هفته ادامه یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، برومند چهارآیین، عضو هیات‌مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۹ هزار و ۷۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده‌فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

او با اشاره به اینکه تقاضا در استان‌های مختلف رو به فزونی است، افزود: با توجه به شرایط کنونی بازار تصور ما این است که تا پایان هفته نوسان ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ ادامه یابد.

به گفته چهارآیین امروز نرخ هر کیلو مرغ گرم نسبت به روز‌های اخیر ۱۰۰ تومان به سبب ازدیاد تقاضا افزایش یافته است، اما پیش‌بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان هفته از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بالاتر نرود.

عضو هیات‌مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به افزایش نامتعارف گوشت قرمز در ماه‌های اخیر و کاهش قدرت خرید خانوار‌ها تقاضا برای خرید مرغ در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی افزایش یافته است.

او تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها را تا پایان هفته یکی دیگر از عوامل نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به آنکه عمده نذورات مردم به سمت بازار مرغ سرازیر می‌شود از این‌رو این امر در کنار تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها از جمله عوامل افزایش قیمت در بازار به شمار می‌رود به طوری که روند صعودی قیمت تا شام غریبان ادامه دارد.

چهارآیین با انتقاد از افت قیمت جوجه یکروزه در بازار گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه یک هزار و ۴۷۰ تومان است که با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار فاصله معناداری دارد چرا که در ماه‌های اخیر اجرای قیمت‌های دستوری موجب شده تا تقاضا برای جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری کاهش یابد و این روند تا زمان اعلام منطقی قیمت مرغ زنده متناسب با هزینه‌های تولید ادامه دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ماهانه ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی باید در واحد‌های مرغ داری صورت گیرد، بیان کرد: اگر تقاضا برای جوجه‌ریزی پایین‌تر از این مقدار باشد بدون تردید این امر بر افت قیمت جوجه و زیان تولید کندگان دامن می‌زند.

او در پایان با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی التهاب ندارد، گفت: هم‌اکنون کنجاله سویا و ذرت در بازه زمانی مناسب پس از خرید به دست تولید کنندگان می‌رسد ضمن آن که قیمت این دو نهاده در بازار آزاد با نرخ مصوب خود فاصله چندانی ندارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند