تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

روند تغییرات مسکن در امسال / قیمت خانه در دوره جهش معاملات چه تغییری کرد؟

روند تغییرات مسکن در امسال / قیمت خانه در دوره جهش معاملات چه تغییری کرد؟

در میان مناطق ۲۲گانه تهران، بیشترین افزایش قیمت مسکن در آذر ماه سال جاری مربوط به منطقه یک تهران بوده، به طوری که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این منطقه با رشد 23.4 درصدی از 24 میلیون و 480 هزار تومان در آبان ماه به بیش از 30 میلیون تومان رسیده است.

افزایش قیمت مسکن در منطقه یک تهران بیش از دیگر مناطق بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت مسکن در آذر ماه نسبت به آبان ماه امسال به طور میانگین 6.8 درصد افزایش و نسبت به آذر ماه سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در مناطق ۲۲گانه تهران با 40 درصد رشد از نه میلیون و 630 هزار تومان در آذر ماه سال گذشته به حدود 13 میلیون و 470 هزار تومان در پایان آذر ماه امسال رسیده است.

روند معاملات در آذر ماه نیز همانند چند ماه اخیر رونق گرفته، به طوری که تعداد معاملات مسکن در سطح شهر تهران نسبت به ماه قبل با رشد بیش از 145 درصدی همراه بوده و به بیش از 8500 فقره رسیده است.

طی چندسال اخیر این میزان رشد معاملات مسکن طی یک ماه (بدون درنظر گرفتن معاملات فروردین ماه) کم‌سابقه بوده است.

همچنین در میان مناطق ۲۲گانه تهران، بیشترین افزایش قیمت مسکن در آذر ماه سال جاری مربوط به منطقه یک تهران بوده، به طوری که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این منطقه با رشد 23.4 درصدی از 24 میلیون و 480 هزار تومان در آبان ماه به بیش از 30 میلیون تومان رسیده است.

در آذر ماه امسال تنها مناطق سه، شش، 13 و 12 تهران با کاهش قیمت مسکن همراه بوده‌اند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند