قیمت مسکن امروز ۶ مهر ۱۴۰۱/ فصل ماندگار بازار پرالتهاب

مسکن

برای بررسی قیمت مسکن امروز ۶ مهر ۱۴۰۱ به سراغ بازار اجاره رفته‌ایم. گزارش‌ها نشان می‌دهند برخلاف پیش‌بینی‌هایی تمام شدن فصل تابستان هم بر پایین‌ آمدن قیمت‌های این بازار تاثیر نداشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قمیت مسکن امروز نشان از ماندگاری فصل پرالتهاب بازار اجاره در تابستان دارد.

به نقل از دنیای‌اقتصاد، شرایط وخیم تابستانی در بازار اجاره مسکن به پاییز کشیده شد.

بررسی‌ها و تحقیقات میدانی از تازه‌ترین شرایط در بازار اجاره مسکن شهر تهران نشان می‌دهد، بازار پاییزی اجاره آپارتمان‌ها در مناطق مختلف شهر تهران با یک تفاوت عمده نسبت به بازار‌ پاییزی اجاره در سال‌های قبل آغاز به‌کار کرده است.

در شرایطی که در هر سال معمولا با اتمام فصل تابستان به‌عنوان فصل طلایی جابه‌جایی در بازار اجاره، به‌طور نسبی میزان التهاب در این بازار کاهش یافته و برخی از موجران در تعیین شرایط اجاره واحدهای خود با مستاجر انعطاف بیشتری به خرج می‌دهند، اما تاکنون و با گذشت یک هفته از آغاز پاییز، نشانه‌های کاهش التهاب پاییزی در این بخش از بازار مسکن رصد نمی‌شود.

اجاره‌بهای پیشنهادی واحدهای مسکونی شهر تهران در ابتدای پاییز

پاییز امسال، مستاجرها نه تنها شاهد ادامه التهاب تابستانی در بازار اجاره هستند که شواهد این بخش از بازار مسکن و همچنین اظهارات واسطه‌های معاملات ملکی پایتخت نشان می‌دهد، مستاجرها هم‌اکنون با یک مشکل دیگر نیز مواجه شده‌اند که شاید یکی از دلایل ادامه التهاب تابستانی در بازار اجاره پاییز است.

این مشکل به کمبود شدید فایل‌های اجاره به‌خصوص در مناطق مصرفی و پرتقاضا مربوط می‌شود. واسطه‌ها می‌گویند رکود معاملات مسکن، افزایش تعداد مستاجرها در نتیجه عدم توانایی خرید مسکن برای تعداد زیادی از گروه‌های فاقد مسکن، رکود ساختمانی و کاهش عرضه و از سوی دیگر مصوبه دستوری اعمال‌شده در بازار اجاره بر کاهش تعداد واحدهای عرضه شده به این بازار موثر بوده است.

این کاهش که در برخی از محلات و مناطق شهر تهران در تابستان نیز رصد می‌شد با شروع فصل پاییز خود را بیشتر نشان داده است. در جدول بالا مشخصات تعدادی از فایل‌هایی که روز گذشته به بازار اجاره مسکن در مناطق مختلف شهر تهران عرضه شد، درج شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند