گزارش تجارت‌نیوز از نرخ فروش مسکن در تهران

ولنجک و زعفرانیه در کانال ۱۰۰ میلیون تومانی برای خرید یک متر آپارتمان

ولنجک و زعفرانیه در کانال ۱۰۰ میلیون تومانی برای خرید یک متر آپارتمان

با توجه به اطلاعات و قیمت‌ها موجود در بازار مسکن تهران، برای خرید خانه در مناطق گران قیمت تهران چقدر هزینه لازم است؟ لیستی از متوسط قیمت خرید مسکن در برخی از محلات شمال شهر تهران به دست آمده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار و قیمت مسکن در تهران، مناطق گران قیمت تهران برای خرید خانه کدامند؟

بر اساس داده‌های موجود در جدول زیر، متوسط قیمت هر متر مربع خانه در ظفر ۶۰ میلیون تومان و در منطقه زعفرانیه ۱۱۷ میلیون تومان ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق در بین مناطق جدول زیر هستند.

نکته قابل توجه آن است که منطقه ولنجک که سه هفته گذشته وارد کانال ۱۰۰ میلیون تومانی شد تاما هفته گذشته دوباره به کانال ۹۰ میلیونی رسید، در حریان یک هفته گذشته متوسط قیمت خرید خانه در ملنجک به متری ۱۰۳ میلیون تومان رسیده است. همچنین الهیه بعد از مدت‌ها کانال ۱۰۰ میلیون تومان را از دست داد.

هر متر مربع مسکن در منطقه اختیاریه ۶۴ میلیون تومان، در منطقه پاسداران ۶۸ میلیون تومان، در منطقه قیطریه ۷۲ میلیون تومان، شهرک غرب ۷۳٫۷ میلیون تومان و سعادت آباد ۷۸ میلیون تومان ثبت شد.

دروس و نیاروان مناطقی هستند که هر متر خانه در آن مناطق در کانال ۸۰ میلیون تومان اعلام شده است. متوسط قیمت خریئ مسکن در فرمانیه و الهیه ۹۷ میلیون تومان ثبت شده است.

متوسط قیمت خرید مسکن در ولنجک دوباره به کانال ۱۰۰ میلیون تومان برگشت و با نرخ ۱۰۳٫۵ میلیون تومان در کنار زعفرانیه با قیمت ۱۱۷ میلیون تومان از گران‌ترین مناطق تهران برای خرید خانه هستند.

در جدول زیر متوسط قیمت خرید مسکن در برخی از مناطق گران قیمت تهران را مشاهده می‌کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند