اکسکوینو
گزارش تجارت‌نیوز از نرخ اجاره مسکن در تهران

نرخ اجاره مسکن در برخی از مناطق گران قیمت تهران / اجاره سعادت آباد ۲۱ میلیون تومان

تجارت نیوز

بنا بر داده‌های دریافتی از آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار، لیستی از متوسط نرخ اجاره در بعضی از مناطق گران قیمت تهران به دست آمده است. اجاره‌نشینی در مناطق شمال شهر تهران چقدر هزینه دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار و قیمت‌های موجود برای خرید و رهن خانه در تهران، لیستی از متوسط نرخ اجاره در بعضی از مناطق شمال شهر تهران به دست آمده است.

در بین محلات نام برده در جدول زیر، پاسداران با متوسط اجاره ۱۸ میلیون تومان ماهانه برای یک آپارتمان ۸۰ متری و الهیه ۲۷٫۶ میلیون تومان ارزان‌ترین و گران‌ترین نرخ اجاره را دارند.

نرخ اجاره در مناطق شهرک غرب، قیطریه و ازگل در کانال ۱۹ میلیون تومان ثبت شده است.

مناطق سعادت آباد، دروس و نیاوران مناطقی هستند که با نرخ اجاره حدود ۲۱ میلیون تومان ثبت شده‌اند.

محمودیه و اقدسیه متوسط نرخ اجاره ۲۲٫۵ میلیون تومان و مناطق آجودانیه و فرمانیه اجاره ماهانه ۲۳ میلیون تومان را ثبت کرده‌اند.

متوسط اجاره ماهانه برای یم خانه ۸۰ متری در مناطق ولنجک، کامرانیه و زعفرانیه ۲۵ میلیون تومان ثبت شده است.

وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰ را چگونه بگیریم؟

طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تسهیلات ودیعه مسکن امسال همانند سال گذشته بوده و هیچ تغییری نکرده است و نرخ سود این وام ۱۳ درصد و مدت بازپرداخت آن برای تهرانی‌ها ۵ ساله و برای سایر شهر‌ها ۳ ساله است.

همچنین طبق بررسی‌های انجام شده، طرح وام ودیعه مسکن سال گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته، به طوری که در ابتدا قرار بود این وام به مالکان و موجران پرداخت شود، اما با توجه به مشکلات ایجاد شده و نداشتن ضمانت کافی و قبول نکردن مالک برای ارائه کد رهگیری این طرح تغییراتی داشت، به طوری که پس از مدت زمان کوتاهی مقرر شد این تسهیلات به مستاجران پرداخت شود و این وام همانند سایر تسهیلات به مستاجران با معرفی اداره کل راه و شهرسازی پرداخت می‌شود.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده میزان اقساط تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی برای تهرانی‌ها یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان با بازپرداخت ۵ ساله، برای سایر کلان‌شهر‌ها ۴۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۳ ساله و حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان و برای شهر‌های کوچک که ۲۵ میلیون تومان است میزان اقساط ۸۴۰ هزار تومان است.

 

3 page 001 9 1 scaled

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند