قیمت مصوب مرغ و تخم‌مرغ تغییر نمی‌کند

قیمت مصوب مرغ و تخم‌مرغ تغییر نمی‌کند

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تاکید کرد: در حال حاضر علتی برای افزایش قیمت مصوب مرغ و تخم‌مرغ و جوجه یک روزه وجود ندارد و نرخ مرغ و تخم‌مرغ تغییر نمی‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تاکید کرد: در حال حاضر علتی برای افزایش قیمت مصوب مرغ و تخم‌مرغ و جوجه یک روزه وجود ندارد و نرخ مرغ و تخم‌مرغ تغییر نمی‌کند.

عباس تابش اظهار کرد: با توجه به مستندات ارائه شده در جلسه‌ای که با حضور ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس، معاونان وزارت جهاد کشاورزی و صمت در سازمان حمایت برگزار شد؛ بنابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی ۵۵ درصد کنجاله و نهاده‌های موردنیاز دامداران و مرغداران تامین شده و ۴۵ درصد باقی مانده از طریق جیره جایگزین جبران خواهد شد.

او ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت جیره جایگزین بالاتر از قیمت کنجاله نیست، بنابراین تغییری در نرخ مصوب مرغ، تخم‌مرغ و جوجه یک روزه به وجود نمی‌آید.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه تاثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت مرغ و تخم‌مرغ، نهاده‌ها است، گفت: براساس اظهارات تولید‌کنندگان در تامین کنجاله مشکلاتی وجود دارد، اما این کمبود قرار است از طریق جیره جایگزین پر شود البته مستندات بهای تمام شده جیره جایگزین هم در حال جمع‌آوری است، اما در هر صورت آنچه مسلم است تنش قیمتی در بازار نداریم.

تابش ادامه داد: قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ در مرغداری‌ها، ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که اگر به این قیمت تغییرات قیمت واکسن و حمل و نقل را اضافه کنیم مبلغی کمتر از ۳۰۰ تومان می‌شود، در نتیجه قیمت مصوب تخم‌مرغ در بازار پایین‌تر از ۱۰ هزار تومان است.

او گفت: درخصوص تخم‌مرغ مشکل در شبکه توزیع نیست و قیمت‌ها از درب واحد تولیدی افزایش یافته، با این ادله که قیمت نهاده‌ها افزایش داشته و به‌صورت آزاد خریداری می‌شود که در این مورد از مرغداران ادله خواسته‌ایم و باید ظرف ۴۸ ساعت مستندات خود را در این خصوص ارائه کنند وگرنه مورد تعزیر قرار می‌گیرند. رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: درخصوص مرغ هم قیمت مصوب همان ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو است و تغییری در آن حاصل نشده است.

تابش گفت: به‌طور قطع نظارت‌ها بر بازار بیشتر می‌شود و باید نرخ‌های مصوب از طرف فروشندگان رعایت شود.

او با اشاره به اینکه گفته می‌شود در برخی گشت‌های نظارتی سازمان حمایت تعزیرات را همراهی نمی‌کند، افزود: اگر سازمان حمایت نبود و کوتاهی می‌کرد گشت تعزیرات شکل نمی‌گرفت و اگر سازمان حمایت همراهی نکند تعزیرات به چه استنادی و با چه پرونده‌ای به بازار مراجعه می‌کند، چراکه مسئول تنظیم پرونده سازمان حمایت است و تعزیرات مسوول صدور رای، بنابر این درست نیست که بگوییم که سازمان حمایت در گشت‌های نظارتی حضور ندارد.

منبع: شاتا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند