قیمت گوشت به ۸۳۰۰۰ تومان رسید

قیمت گوشت قرمز که روند کاهشی خود را از یک ماه گذشته آغاز کرده، امروز به کیلویی 83 هزار تومان رسیده است.
قیمت گوشت به ۸۳۰۰۰ تومان رسید

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که قیمت مرغ طی روزهای گذشته به کیلویی ۱۵ هزار تومان افزایش یافته بود، امروز در بازار تهران روند کاهشی خود را تا رسیدن به کیلویی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان ادامه داده است.

قیمت گوشت قرمز هم که روند کاهشی خود را از یک ماه گذشته آغاز کرده، امروز به کیلویی ۸۳ هزار تومان رسیده است، در حالی که پیش از این قیمت گوشت قرمز به بیش از یکصد هزار تومان رسیده بود.

افزایش قیمت گوشت قرمز در سال گذشته به دلایل مختلفی از جمله کاهش تولید، سوءمدیریت در واردات و توزیع گوشت و نیز عدم کنترل ارز اختصاصی و همچنین بالا رفتن قیمت علوفه اتفاق افتاد، اما در یک ماه گذشته قیمت گوشت مسیر کاهشی طی کرده و مسئولان پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت گوشت قرمز تا کیلویی ۶۵ هزار تومان کاهش خواهد یافت.

قیمت گوشت مرغ هم تا یک ماه پیش به کیلویی ۱۱ هزار تومان رسیده بود، اما در این مدت کوتاه به سرعت افزایش یافت و به کیلویی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. اگرچه ستاد تنظیم بازار قیمت کیلویی ۱۲ هزار و ۹۰۰ را مصوب کرده است.

امرو ز در بازار تهران گوشت ران و سردست گوساله کیلویی ۸۳ هزار تومان، گوشت مخلوط گوساله ۸۰ هزار تومان، چرخ کرده گوساله ۷۰ هزار تومان و گوشت منجمد ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رود.

همچنین قیمت ماهی آزاد کیلویی ۲۵ هزار تومان و ماهی تیلاپیا ۶۴ هزار تومان به فروش می‌رود.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید