واردات برنج خارجی شبیه طارم، کیلویی ۳۵ هزار تومان

واردات برنج خارجی شبیه طارم، کیلویی ۳۵ هزار تومان

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی خبر از واردات برنج خارجی شبیه به طارم با قیمت هر کیلوگرم ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برنج خارجی شبیه به طارم و با قیمت هر کیلوگرم ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان برای تنظیم بازار برنج ایرانی به کشور وارد شد.

به نقل از تسنیم، محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر برای تامین هیچ کدام از کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و تنها تا به امروز بیش از سه میلیون تن از گندم کشاورزان داخلی را خریداری کرده‌ایم و این روند ادامه دارد.

قربانی افزود: وضعیت تامین و واردات کالاهای اساسی به شدت افزایش یافته است و از روسیه و دیگر کشورها نیز گندم در حال واردات به کشور است.

وی ادامه داد: واردات برنج نیز با حجم مناسبی در حال انجام است و علاوه بر ارقامی با قیمت اقتصادی، برنج‌های کیفی از سایر کشورها نیز به کشور وارد می‌شود که شبیه برنج طارم ایرانی است و حدود سی هزار تومان قیمت دارد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: واردات این نوع برنج برای تنظیم بازار برنج ایرانی از هند و تایلند انجام شده است.

محمد قربانی گفت: هر چقدر مردم نیاز داشته باشند برنج هومالی تایلندی که برنجی کیفی به حساب می‌آید را می‌توان برای تنظیم بازار و به اندازه کشش بازار وارد کرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند