واکنش بورس به شوک‌های غیراقتصادی چه بوده است؟(اینفوگرافیک)

واکنش بورس به شوک‌های غیراقتصادی چه بوده است؟(اینفوگرافیک)

به نظر می‌رسد با وجود مثبت‌بودن عوامل بنیادی در بازار سهام، بار دیگر نگرانی‌های غیراقتصادی بر دادوستدهای بازار سهام سایه افکنده و بر معاملات اوایل هفته جاری اثرگذار بوده است. اما آیا این اثرگذاری کوتاه‌مدت است یا ادامه دارد؟ تجربه بورس در دوره‌های پیشین را در اینفوگرافیک تجارت‌نیوز مشاهده کنید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در اولین روزهای هفته، بازار سهام به احتمال وقوع یک رخداد غیراقتصادی یعنی افزایش تنش‌ها در خاورمیانه واکنش نشان داد. در سال‌های گذشته به مراتب شاهد بروز رفتارهای هیجانی از سوی معامله‌گران بودیم که قریب به اتفاق موقتی بودند و بعد از چند روز حتی معکوس شده و قیمت‌ها بعضا به سطوح بالاتر نیز صعود کرده‌اند.

بررسی‌ها از تجربیات این چنینی در چهار سال گذشته نشان می‌دهد عموما تنها در روز حادثه تا یک روز پس از آن فروش‌های هیجانی بازار را فراگرفته است و به سرعت شاهد فروکش آن بوده‌ایم.

به نظر می‌رسد با وجود مثبت‌بودن عوامل بنیادی در بازار سهام، بار دیگر نگرانی‌های غیراقتصادی بر دادوستدهای بازار سهام سایه افکنده و بر معاملات اوایل هفته جاری اثرگذار بوده است. اما آیا این اثرگذاری کوتاه‌مدت است یا ادامه دارد؟ تجربه بورس در دوره‌های پیشین را در اینفوگرافیک تجارت‌نیوز مشاهده کنید. (اینفوگرافیک از سروناز قورچی)

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند