بازار در میانه راه

اولین واکنش بورس به گام چهارم خروج از برجام / کدام نمادها بیشترین تاثیر را گذاشته‌اند؟

اولین واکنش بورس به گام چهارم خروج از برجام / کدام نمادها بیشترین تاثیر را گذاشته‌اند؟

بورس در میانه کار، روند معکوس به خود گرفت و وارد محدوده مثبت شد. از خبرهای تاثیرگذار در روند مثبت بازار، می‌توان به سخنرانی امروز رئیس جمهور و اعلام خبر آغاز گام چهارم خروج از برجام اشاره کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بورس در میانه کار، روند معکوس به خود گرفت و وارد محدوده مثبت شد. در این دقایق، شاخص کل بورس با بیش از ۶۰۰ واحد افزایش، در کانال ۳۰۵ هزار وارد شده است.

بیشترین بار تغییر جهت بازار در شرکت‌های بورسی، به واسطه افزایش تقاضا در شرکت‌های کوچکی که انتظار رشد درآمد آنها از میانگین بازار بیشتر است و شرکت‌هایی که بالاتر از ارزش ذاتی خود معامله می‌شوند، قرار دارد.

همچنین در شرکت‌های فرابورسی نیز بیشترین حجم تقاضا در شرکت‌های کوچکی که پتانسیل و انتظار افزایش افزایش درآمدشان نسبت به میانگین بازار وجود دارد، است.

در این دقایق، صنایع «وسایل ارتباطی» ، «اداره بازارهای مالی» و «محصولات چرمی» پربازده‌ترین گروه‌های بازار هستند.

نمادهای وبملت، پارس و فارس نیز بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای وپارس، فولاد و همراه نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشته‌اند.

بیشترین حجم معامله در گروه‌های سرمایه‌گذاری و بانک‌ها و نیز در نمادهای « ونیروح » ، « ونیرو » و « وتجارت» صورت گرفته است.

اما از خبرهای تاثیرگذار در روند مثبت بازار، می‌توان به سخنرانی امروز رئیس جمهور و اعلام خبر آغاز گام چهارم خروج از برجام اشاره کرد؛ در این دقایق بازار نسبت به خروج از برجام، تصوری خوشبینانه دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند