رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل در گفتگو با تجارت‌نیوز:

ولنتاین موبایل را گران کرد!

ولنتاین موبایل را گران کرد!

قیمت موبایل در چند روز اخیر مجددا دچار نوسان شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل درباره این گرانی می‌گوید: تقاضا برای خرید موبایل در روز خاص (ولنتاین) زیاد شد. امیدواریم هر چه به شب عید نزدیک می‌شویم وضعیت بازار هم بهتر شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته فعالان بازار موبایل، در روز ولنتاین تقاضا برای خرید موبایل‌ به ویژه گوشی‌های موبایل قرمز بالا گرفته و این در حالی است که به گفته واردکنندگان موبایل، با گران شدن موبایل تقاضا برای خرید این کالا کاهش یافته است!

در همین حال ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل به تجارت‌نیوز گفت: تقاضا برای خرید موبایل در روز خاص (ولنتاین) زیاد بود اما توصیه ما این است که مصرف‌کنندگان موبایل را بر مبنای نیاز بخرند. قیمت ارز بر قیمت موبایل اثرگذار است. موبایل گران است اما کالا در بازار موجود است و کمبودی نداریم. امیدواریم هر چه به شب عید نزدیک‌تر می‌شویم، وضعیت بازار هم بهتر شود.

واردکننده‌ها کالا نگهداری نکنند

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: از واردکننده‌ها می‌خواهیم کالا در انبار نگهداری نکنند تا با عرضه این موبایل فروشندگان بتوانند با سود معقولی بفروشند. ممکن است واردکننده‌ها موبایل را با ارز ارزان‌تری وارد کرده باشند. از این‌رو شرکت‌های واردکننده مکلف هستند موبایل‌ها را با ارز ارزان به بازار عرضه کنند.

درستی به مردم گفت: گوشی موبایل دو ماه طول می‌کشد که از مبدا به مقصد برسد. مغازه‌دار کالایی نمی‌خرد که در آینده گران بفروشند!

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند