پوند در بالاترین سطح ۱۱ هفته اخیر

پوند در بالاترین سطح ۱۱ هفته اخیر

پوند در آخرین روز از مبادلات هفتگی با حرکت به سمت محدوده روانی بالای ۱.۳ دلاری، سودآوری ۱.۸ درصدی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرد.

پس از انتشار اخباری از حمایت ایرلند شمالی از طرح دولت انگلیس درباره بریگزیت، ارزش پوند در برابر همتایانش شاهد صعود محسوسی بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ پوند در آخرین روز از مبادلات هفتگی با حرکت به سمت محدوده روانی بالای ۱.۳ دلاری، سودآوری ۱.۸ درصدی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرد. این صعود پس از آن تقویت شد که نشریه انگلیسی سان در گزارشی نوشت حزب دموکراتیک ایرلند شمالی به طور مخفیانه تصمیم گرفته است از طرح دولت ترزا می درباره بریگزیت در رای‌گیری هفته آینده مجلس انگلیس حمایت کند.

ارزش پوند در مبادلات امروز با ۰.۴ درصد افزایش در برابر دلار به ۱.۳۱۱۴ دلار رسید که از نوامبر سال گذشته بی‌سابقه بوده است. در برابر یورو نیز هر پوند به ۱.۱۵۷۷ یورو رسید. در برابر دلار استرالیا پوند با ۰.۲۵ درصد افزایش به ازای ۱.۸۴۷۸ دلار مبادله شد.

میشایل مک کارتی، استراتژیست بازار در موسسه سی‌ام‌سی گفت: اگر گزارش سان درست باشد، انتظار رسیدن هر پوند به رقم ۱.۳۲ دلار را نیز دارم. رسیدن به سطح تکنیکال ۱.۳۸ دلاری نیز ممکن است.

پوند تنها ارزی نبود که در برابر دلار دست به پیشروی زد؛ هر یورو با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با روز قبل به ۱.۱۳۲۱ دلار رسید. بانک مرکزی اروپا در نشست این هفته خود تصمیم گرفت نرخ بهره را دست نخورده باقی گذارد و پیش‌بینی خود را از رشد اقتصادی منطقه یورو در کوتاه مدت کاهش داد.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را می‌سنجد، با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۹۶.۴۱ واحد رسید. به نظر می‌رسد با کاهش رشد اقتصادی آمریکا و دیگر کشورهای جهان و سیاست خنثی بانک مرکزی آمریکا، دلار سال سختی را پیش رو داشته باشد. با این حال هر دلار با ۰.۱۶ درصد افزایش به ازای ۱۰۹.۸ ین مبادله شد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند