پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی رسید

پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی رسید

معاون وزیر صنعت اعلام کرد: با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور رسیده است.

معاون وزیر صنعت اعلام کرد: با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص تمهیدات این وزارتخانه برای کمک به خودروسازان، به منظور عبور از بحران تحریم‌ها اظهار داشت: با هدف حمایت از خودروسازان برای عبور از شرایط بحرانی موجود، پکیج ساماندهی بازار خودرو به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور رسید.

وی افزود: این پکیج دارای چند سرفصل و محور اصلی است که از آن جمله می‌توان به تامین سرمایه در گردش خودروسازان در بخش ارزی و ریالی، با هدف بازگشت به سقف تولید قبلی، واگذاری دارایی‌های غیرمولد خودروسازان تا سقف هزار میلیارد تومان، داخلی‌سازی قطعات و کاهش ۳۰ درصدی وابستگی ارزی خودروسازان به خارج از کشور اشاره کرد.

مقیمی ضمن تاکید بر زمان بر بودن تحویل خودروهای معوق به دلیل نیاز به دور زدن تحریم‌ها، گفت: در هر صورت، شرایط تحریم وجود دارد؛ ولی آنچه که در شرایط کنونی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده این است که مکانیزم‌هایی را برای دور زدن تحریم‌ها با هدف واردات قطعات مورد نیاز خودروسازان به منظور حفظ و ادامه چرخه تولید، با جدیت دنبال کنیم.

مقیمی افزود: اگر دشمنان ما به تحریم‌های هوشمندانه اشاره می‌کنند، ما نیز راهکارهای هوشمندانه برای مقابله با این تحریم‌ها داریم که هدف اصلی آن، حفظ تولید و بازگشت خودروسازان به سطح تولید گذشته است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم اعلام زمان تحویل خودروهای معوق توسط خودروسازان به مشتریان گفت: این مساله، جزو تکالیف خودروسازان بوده و لازم است شرکت‌های خودروساز، با درنظر گرفتن راهکارهای عبور از تحریم‌ها، زمان تولید خودروهای معوق را برای مشتریان مشخص کنند که وزارت صنعت نیز، این موضوع را به خودروسازان تکلیف کرده است.

مقیمی در خصوص حفظ حقوق مشتری گفت: نمایندگانی از سوی سازمان حمایت در خودروسازی‌ها مستقر شده‌اند، تا مشتری‌مداری به طور کامل در شرکت‌های خودروساز رعایت شده و با رعایت ضوابط، قواعد و قانون مدنی و با حفظ چارچوب‌ها و رضایت نسبی مشتریان، خودروها تحویل داده شود.

معاون امور صنایع وزارت صمت، گفت: در فضای تحریم کنونی، باید با کمک و همکاری یکدیگر، شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و ما اطمینان داریم این بار نیز، با صبوری مردم و تلاش مضاعف دولت و شرکت‌های خودروساز، بار دیگر اهداف شوم کشورهای تحریم‌کننده در نطفه خفه خواهد شد.

 

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند