پیاز گران شد/ احتمال کاهش قیمت هندوانه و طالبی

پیاز گران شد/ احتمال کاهش قیمت هندوانه و طالبی

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه در روزهای آینده احتمال کاهش قیمت هندوانه، ملون و طالبی در بازار وجود دارد، گفت: پیاز گران شده و این گرانی تا حدود ۱۵ روز آینده ادامه خواهد داشت.

سیدحسین مهاجران وضعیت بازار میوه را در روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان آرام توصیف کرد و اظهار داشت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم هندوانه بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان، ملون بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان و طالبی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی نمی‌شود افزایش قیمتی طی روزهای آینده در این زمینه داشته باشیم، افزود: احتمال کاهش قیمت طی روزهای آتی نیز وجود دارد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی ادامه داد: در حال حاضر قیمت‌ها مناسب است، چون ما با فراوانی محصول در بازار مواجه هستیم. ضمن اینکه امسال عرضه میوه‌های سردرختی در بازار نیز بسیار زیاد است.

مهاجران قیمت هر کیلوگرم زرد آلو را بین ۴ هزار تا ۱۲ هزار تومان، گوجه‌سبز بین ۲ تا ۱۲ هزار تومان، توت‌فرنگی بین ۴ هزار تا ۱۳ هزار تومان و سیب‌زمینی را نیز بین ۱۲۰۰ هزار تا ۱۸۰۰ تومان اعلام کرد.

وی همچنین از افزایش قیمت پیاز در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم پیاز به ۳ هزار تومان رسیده که دلیل آن نیز این است که هم‌اکنون کل کشور به محصول منطقه دزفول وابسته شده و حدود ۱۰ تا ۱۵ روز آینده محصول اصفهان وارد بازار می‌شود و قیمت‌ها متعادل خواهد شد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند