پیشنهاد احیا بن کارگری

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با اشاره به اینکه هزینه ها در مهر و آبان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ برابر می‌شود، گفت: با افزایش نرخ ارز، درآمد دولت از محل فروش نفت دو برابر شده است.
پیشنهاد احیا بن کارگری

جمال رازقی جهرمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه قدرت خرید کارگران در مقایسه با ابتدای سال به دلیل سیاست های دولت به شدت کاهش یافته است افزود: اکنون واحدهای کوچک و متوسط وضع بدی دارند و بخش خصوصی واقعی با کاهش شدید تولید و تعطیلی روبرو است.

به گزارش تجارت‌نیوز،رازقی جهرمی با بیان اینکه درآمد دولت از نفت بر اساس قانون بودجه بشکه ای ۵۵ دلار و با دلار سه هزار و ۵۰۰ تومانی ۱۶۸ هزار میلیارد تومان بوده است گفت: اکنون قیمت هر بشکه نفت ۷۶ دلار و با دلار هفت هزار و ۸۰۰ تومانی، درآمد دولت ۵۱۵ هزار میلیارد تومان می شود.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار افزود: اختلاف این دو رقم ۳۴۷ هزار میلیارد تومان است و دولت در این شرایط سود کرده و باید ضرر تولید کنندگان و کارگران را جبران کند. نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: درآمد دولت بر اساس نرخ ارز دو برابر افزایش یافته است.

رازقی جهرمی با بیان اینکه سیاست های نادرست دولت موجب نابسمانی در جامعه شده است افزود: آیا پیمانکاران بخش خصوصی باید جبران هزینه ها را کنند. نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: در مهر و آبان امسال هزینه ها دستکم دو برابر سال گذشته خواهد شد.

وی افزود: باید دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه اقدام های زیر بنایی برای بهبود وضع اقتصادی کشور انجام دهند وگرنه هر ماه باید جلسه شورای عالی کار برگزار شود و کارگران بگویند حقوق ما را اضافه کنید.

رازقی جهرمی گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه تولید کننده ۲۸ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است. نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار افزود: حاکمیت درباره کارفرما و کارگران ظلم کرده و مجلس در این مدت با توجه به اینکه در راس امور است هیچ کاری برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی انجام نداده است.

وی گفت: قوه قضاییه کجاست و چرا به واحدهای اصلی و بزرگ احتکار کننده و مختل کننده بازار توجه نمی کنند و فقط یقه تولید کننده کوچک را می گیرند. رازقی جهرمی افزود: تولید کننده و بخش خصوصی زیر فشار نقدینگی کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی تولید دارد و در حال تعطیلی هستند.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: دولت امروز درآمد نجومی از سیاست‌هایش دارد و باید به کارگران و اقشار آسیب پذیر و تولید کننده کمک کند. وی افزود: از محل درآمد دولت باید برای کارگران بن خرید کالا اساسی تامین و وام هایی که بانک ها به کارفرمایان داده اند امهال شود. رازقی جهرمی با بیان اینکه قدرت خرید کارگران باید حفظ شود گفت: ۱۵ هزار میلیارد تومان به سپرده گذاران موسسات اعتباری پرداخت کردند و اما به کارفرمایان کمک نمی کنند.

 

منبع:ایبنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید