در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس مطرح شد:

پیش‌بینی بورس فردا ۴ بهمن ۹۹ / بورس متعادل خواهد شد؟

پیش‌بینی بورس فردا ۴ بهمن ۹۹ / بورس متعادل خواهد شد؟

دو روز پایانی معاملات هفته گذشته چراغ امید بازگشت روند صعودی بورس را روشن کرد و فشار عرضه در این دو روز کاسته شد. اما سئوال اینجاست که روند صعودی بورس پایدار است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در جریان معاملات چند هفته اخیر روند نزولی چشم‌گیری داشت و شاخص کل کف قبلی خود را از دست داد اما دو روز پایانی معاملات فشار عرضه کاسته شد و بورس مثبت شد. اما آیا بورس مثبت می‌شود؟

محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بورس فردا گفت: روند تعادلی بورس ادامه دارد و به نظر می‌رسد معاملات هفته آینده و فردا با روندی متعادل و با گرایشات مثبت پیش می‌رود. همچنین باید شاخص کل در همین محدوده کف‌سازی کند تا روند صعودی پر قدرت شروع شود.

همچنین محمدخبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه ادامه روند صعودی بازار سهام را ملتزم ورود جریان پول به بازار سهام می‌داند و می‌گوید: صف‌های خرید در دو روز پایانی معاملات هفته گذشته قدرتمند نبودند و بورس برای ادامه روندی صعودی نیازمند ورود نقدینگی از سمت بازیگران بزرگ است.

از طرفی برخی از کارشناسان عقیده دارند بورس از محدوده فعلی تا پایان بهمن ماه حدود ۲۰ درصد رشد خواهد داشت و گزارشات ماهانه نیز به روند صعودی بازار سهام کمک خواهد کرد.

همچنین برخی از کارشناسان دلیل اصلی افت بازار سهام را پیش‌خور کردن احتمال ریزش دلار با روی کار آمدن بایدن می‌دانند و احتمال ریزش دلار از کانال ۲۰ هزار تومان را منطقی نمی‌دانند. همچنین تاثیر دوم روی کار آمدن بایدن یعنی تسهیل صادرات و واردات و روابط بانکی می‌تواند تاثیر مثبتی برای بازار سهام داشته باشد و حاشیه سود شرکت‌ها را افزایش دهد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند