رئیس اتحادیه املاک کرج در گفتگو با تجارت‌نیوز:

معاملات مسکن متوقف شد / مسکن گران می‌شود؟

معاملات مسکن متوقف شد / مسکن گران می‌شود؟

رئیس اتحادیه املاک کرج ثبات قیمت مسکن تا انتخابات ریاست جمهوری را پیش‌بینی کرد و گفت: مسکن در بهار ۱۴۰۰ گران نمی‌شود، چرا که معاملات مسکن راکد است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آژانس‌های مسکن از رکود بازار خبر می‌دهند و معتقدند که فروشندگان خانه به دنبال خریداران مسکن هستند و برای فروش خانه‌هایشان با نرخ پیشنهادی مشتری راه می‌آیند. آنها معتقدند که معاملات مسکن بعد از نوروز ۱۴۰۰ ممکن است که تا حدودی متوقف شود.

قیمت مسکن تا انتخابات ریاست جمهوری چه می‌شود؟ رئیس اتحادیه املاک کرج به تجارت‌نیوز گفت: مسکن در بهار ۱۴۰۰ احتمالا گران نمی‌شود، چرا که معاملات مسکن راکد است.

به گفته محمد قمی، بازارهای موازی مسکن همچون دلار بر روند قیمت مسکن سال ۱۴۰۰ موثر است. چنانچه بازار ارز روند با ثباتی داشته باشد احتمالا قیمت خانه افت داشته باشد، چرا که برخی فروشندگان پول لازم هستند و ممکن است که خانه‌ خود را ارزان‌تر از نرخ واقعی به خریدار بفروشد.

بازار مسکن روند آرامی دارد

او اظهار کرد: وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ روند آرامی دارد و قیمت‌ خانه همانند سال گذشته هیجانی افزایش نمی‌یابد.

سال گذشته هم محمد قمی، رئیس اتحادیه املاک کرج گفته بود: « بازار مسکن هم مانند دیگر بازارها راکد است.قیمت مسکن در کرج ۳۰ درصد ارزان شده است اما بیشتر معاملات تهاتر یا تعویض است.»

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرامی تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند