بورس شنبه چگونه بازگشایی می‌شود؟ / بازار سهام بی‌اعتنا به قطعنامه شورای حکام

بورس شنبه چگونه بازگشایی می‌شود؟ / بازار سهام بی‌اعتنا به قطعنامه شورای حکام

در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز شنبه ۳۱ خرداد، تشکیل صف‌های خرید سنگین در بسیاری از نمادها نشان از شروعی سبز دیگر برای بورس دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز شنبه، به نظر می‌رسد بازار بدون اعتنا به خبر قطعنامه شورای حکام علیه ایران به روند صعودی خود ادامه داده و شروعی سبز را به ثبت برساند.

در فرایند سفارش‌گذاری در پیش‌گشایش نمادهای خساپا، وبصادر و خودرو به ترتیب با ۲ میلیارد و ۲۰۰، یک میلیارد و ۲۵۰ و ۸۵۶ میلیون صف خرید بیشترین متقاضی را به خود اختصاص داده‌اند. در طرف عرضه نیز وبملت با بیش از ۷۰ میلیون صف فروش حضور دارد.

بازار سهام معاملات خود در آخرین روز بهار را از دقایقی دیگر آغاز می‌کند که هفته گذشته شاخص کل رشدی ۶٫۶ درصدی را به ثبت رساند تا بازدهی خود را از ابتدای سال جاری تا کنون به بیش از ۱۴۰ درصد برساند.

همچنین پیش از شروع معاملات امروز، نمادهای ثنظام، خکار، غشاذر و کفرآور به دلیل افشای اطلاعات گروه الف متوقف شده‌اند.

بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران مورد نظرسنجی تجارت‌نیوز، بازار سهام این هفته روندی صعودی در پیش خواهد داشت و نمادهای پالایشی و پتروشیمی پیشتاز این رشد خواهند بود. این در حالی است که بر اساس پیش‌بینی کارشناسان، بازار سهام همچنان جذابترین بازار برای سرمایه‌گذاری است و بورس امروز نیز با رشد همراه خواهد بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند