موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

استفاده از چک افزایش یافت / احتمال برگشت خوردن ۸٫۳ درصد از چک‌ها

استفاده از چک افزایش یافت / احتمال برگشت خوردن ۸٫۳ درصد از چک‌ها

در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در کل کشور ۸٫۵ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ۱۲۱ هزار میلیارد تومان مبادله شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۱٫۶ درصد و از نظر مبلغ حدود ۱۰٫۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در کل کشور ۸٫۵ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ۱۲۱ هزار میلیارد تومان مبادله شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۱٫۶ درصد و از نظر مبلغ حدود ۱۰٫۲ درصد افزایش داشته است.

از ۸٫۵ میلیون فقره چک مبادله شده در بهمن ماه سال گذشته ۷٫۸ میلیون فقره چک به ارزش ۱۱۰ هزار میلیارد تومان وصول و ۷۱۸ هزار فقره چک به ارزشی بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان برگشت داده شده است.

تعداد چک‌های برگشتی در بهمن ماه نسبت به ماه قبل ۳٫۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین آمارها نشان می‌دهد احتمال پاس شدن چک در بهمن ماه سال گذشته کاهش داشته است. در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ بیش از ۹۱٫۶ درصد چک‌های مبادله شده پاس شده است.

در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در بین استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله‌ای، متعلق به استان گیلان و البرز بوده؛ به طوری که در این استان‌ها به ترتیب بیش از ۹۳ و ۹۲٫۷ درصد چک‌ها وصول شده است.

احتمال برگشت خوردن چک در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از دیگر استان‌های کشور بوده؛ به طوری که در بهمن ماه سال گذشته ۱۷٫۵ درصد چک‌ها در این استان برگشت خورده‌ است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند