تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

کاهش سهمیه بنزین وانت‌باران تایید شد!

سهمیه بنزین رانندگان وانت ۱۰ لیتر کم شده است. این گزاره‌ای بود که عده‌ای از مخاطبان تجارت‌نیوز گفتند و رئیس انجمن صنفی رانندگان وانت‌بارها تایید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رانندگان وانت‌بار ادعا می‌کنند که ۱۰ لیتر از سهمیه‌ بنزین‌شان کم شده است.

این ادعایی است که رانندگان وانت‌بارها، اسفند سال پیش هم مطرح کردند و چند روز بعد هم شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، رسما اعلام کرد که سهمیه وانت‌ها کم شده است.

رسول فرشباف، رئیس انجمن صنفی رانندگان وانت‌بار با تایید کاهش سهمیه وانت‌بارها می‌گوید: سهمیه بنزین رانندگان وانت ۱۰ لیتر کم شده اما به به آن‌ها یارانه جداگانه سوخت می‌دهیم.

یارانه وانت‌باران چیست؟

او درباره یارانه این خودروها توضیح می‌دهد: رانندگانی که کارت هوشمند ثبت‌شده دارند، یارانه سوخت دریافت می‌کنند. این مدل یارانه اضافه بر سازمان و کارت اعتباری این رانندگان است.

او همچنین ادعا می‌کند که فرآورده‌های نفتی دیگر را هم اتحادیه در اختیار این رانندگان می‌گذارد: ما یک سالی است که روغن و دیگر فرآورده‌های نفتی رانندگان را هم تامین می‌کنیم.

او در آخر یادآوری می‌کند: این سهمیه تنها به افرادی که پیماش داشته باشند واریز می‌شود. مثلا اگر یک راننده به بندرعباس برود، به جز سهمیه خود، بارنامه دولتی دریافت می‌کنند. پس از آن، بر می‌تواند بر مبنای آن بارنامه، سهمیه اضافه خود را دریافت می‌کنند.

آخرین بار، سهمیه بنزین وانت‌بارهای تک سوز کم‌مصرف به ۱۲۰ لیتر و وانت‌بارهای پرمصرف به ۲۰۰ لیتر کاهش یافته بود.

برای مطالعه بیشتر در همین مورد، گزارش «سهمیه بنزین چه کسانی کم شد؟» را هم بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند