کاهش ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار

قیمت گوشت

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: طی ۴ ماه اخیر قیمت گوشت گوسفندی به دلیل ازدحام دام و نبود تقاضا کاهش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از روند کاهشی قیمت گوشت گوسفندی طی ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: هم‌اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۰ هزار تومان به مغازه‌دار و ۹۷ تا ۹۸ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

او با اشاره به اینکه قیمت گوشت گوسفندی طی ۴ ماه اخیر ۲۰ هزار تومان کاهش یافته است، افزود: کاهش تقاضا برای خرید گوشت ناشی از گرمای هوا است و البته عرضه مناسب دام از جمله دلایل افت قیمت در بازار به شمار می‌رود.

ملکی تعطیلی رستوران‌ها را یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت گوشت در بازار برشمرد و گفت: با وجود ازدحام دام در دامداری‌ها و کاهش تقاضا، قیمت گوشت در بازار افت داشته است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آینده بازار گوشت بیان کرد: با استمرار روند فعلی، احتمال کاهش مجدد قیمت در بازار وجود دارد.

ملکی متوسط قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۳۸ هزار تا ۴۲ هزار تومان اعلام کرد و افزود: اگرچه در فضای مجازی تبلیغاتی مبنی بر فروش دام زنده با نرخ ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان می‌شود، اما این دام‌ها وزن بالای ۱۰۰ کیلو دارند که تمامی اقشار توان خرید یک شقه آن با نرخ ۶۰۰ هزار تومان را ندارند.

ملکی به از سرگیری قاچاق دام اشاره کرد و گفت: بنابر آخرین اطلاعات، مقداری دام از کشور قاچاق می‌شود که استمرار این روند نگران کننده است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه بازار گوشت تعریفی ندارد، تصریح کرد: با وجود روند فعلی عرضه و تقاضا باید منتظر ماند و دید که در ماه‌های شهریور و مهر بازار گوشت به کدام سمت و سو می‌رود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند