گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان ساده‌تر از همیشه!

گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان ساده‌تر از همیشه!

شرکت در کلاس‌های برق ساختمان فنی و حرفه‌ای ساده‌ترین و کم‌دردسرترین روش برای گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان است.

رشته برق ساختمان فنی و حرفه‌ای یکی از پر طرفدارترین حوزه‌های آموزشی در میان دوره‌های مختلف سازمان فنی حرفه‌ای کل کشور است. اگر شما نیز به فکر گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان هستید و می‌خواهید از این طریق مسیر خود در بازار کار پر رونق این حوزه هموار کنید، بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید، تا با ساده‌ترین، سریع‌ترین، موثرترین و البته ارزان‌ترین روش برای اخذ این مدرک بین‌المللی آشنا شوید.

مدرک بین‌المللی یا کارت مهارت برق ساختمان فنی و حرفه‌ای چیست؟

هنگامی که سخن از گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان به میان بیاید، ممکن است ماهیت این مدرک رسمی برای برخی از افراد گنگ و ناآشنا باشد؛ البته اگر شما از این مدرک و ارزش آن مطلع هستید، می‌توانید از خواندن این بخش خودداری کرده و به مطالعه بخش بعدی متن بپردازید.

مدرک بین‌المللی برق ساختمان فنی و حرفه‌ای یک اعتبارنامه دارای ارزش جهانی در تمامی کشورهای عضو پیمان ILO است که توسط سازمان به شرکت کنندگان در این دوره‌ها، در صورت موفقیت در آزمون‌های لازم اعطا خواهد شد.

این به آن معنا است که تمامی افراد می‌توانند با شرکت در دوره‌ای مناسب، شانس خود را برای اخذ این مدرک معتبر آزموده و شغلی مناسب، با درآمدی بالا، برای خود دست و پا کنند.

برای دریافت مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان در چند آزمون باید شرکت کرد؟

علاقه‌مندان به گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان برای دریافت این مدرک باید در دو آزمون عملی و تئوری شرکت کنند. در واقع لازمه دریافت این مدرک، موفقیت در هر دو این آزمون‌ها است.

این به آن معنا است که اگر تمایل به دریافت این مدرک بین‌المللی دارید، باید علاوه بر درک و دانش فنی کافی در این حوزه، آمادگی شرکت در امتحان تئوری را نیز داشته باشید که این امر تنها با شرکت در کلاس‌های لازم نزد یک استاد ماهر قابل دستیابی خواهد بود.

روش‌های یادگیری برق ساختمان برای دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای کدامند؟

اگر قصد گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان فنی و حرفه‌ای را داشته باشید، چاره‌ای جز شرکت در آزمون‌های رسمی سازمان فنی و حرفه‌ای نخواهید داشت. البته لازم است پیش از شرکت در این آزمون‌ها در دو بعد فنی و تئوری، نکات لازم را یاد بگیرید تا امتحان‌های عملی و تئوری را با موفقیت پشت سر بگذارید.

به طور کلی هر فرد در مسیر یادگیری این حرفه می‌تواند یکی از سه شیوه زیر را انتخاب کند:

 • ثبت نام در مدارس فنی و حرفه‌ای برای دانش‌آموزان در زمان انتخاب رشته
 • آموزش برق‌کشی ساختمان نزد یک استاد کار ماهر
 • شرکت در دوره‌های یک آموزشگاه برق ساختمان مانند دارالفنون ری (https://darr.ir)

که هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند؛ برای مثال کار آموزی نزد یک برقکار ماهر رایگان بوده ولی شما را برای مدت زیادی درگیر کار رایگان یا با حداقل حقوق ممکن خواهد کرد.

البته در نهایت اگر بخواهید مدرک بین‌المللی قابل ترجمه برق ساختمان بگیرید، باید در آزمون فنی و حرفه‌ای شرکت کنید و برای ثبت نام در این آزمون باید به یک آموزشگاه فعال در رشته‌های مرتبط با حوزه آموزش برق مراجعه نمایید.

ساده‌ترین روش برای دریافت مدرک برق ساختمان فنی و حرفه‌ای کدام است؟

اگر بخواهیم یکی از سه روش فوق را به عنوان ساده‌ترین راه برای دریافت و گرفتن مدرک فنی حرفه ای برق ساختمان معرفی کنیم، ابتدا باید چند فاکتور را به عنوان فاکتورهای قابل مقایسه در این سه روش در نظر بگیریم.

در یک دید کلی می‌توان گفت که عوامل زیر، اصلی‌ترین، عوامل تاثیر گذار بر انتخاب یک شیوه آموزشی برای یادگیری یک حرفه شغلی هستند:

 • میزان هزینه لازم برای آموزش
 • هزینه‌های مالی
 • هزینه‌های پنهان
 • زمان مورد نیاز برای آموزش
 • سطح آموزشی
 • سادگی در فرایند دریافت مدرک

میزان هزینه لازم برای یادگیری برق ساختمان

یکی از فاکتورهایی که لازم است در زمان انتخاب شیوه مناسب برای یادگیری برق ساختمان به آن توجه کنید، هزینه ثبت نام در کلاس برق ساختمان است.

برای مثال شرکت در دوره‌های اخذ مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان با پرداخت هزینه آموزشی همراه خواهد بود. این در حالی است که یادگیری این حرفه نزد یک استادکار به صورت شاگردی، فاقد هزینه آموزش خواهد بود.

البته لازم به ذکر است که کار آموزی نزد اساتید فنی و به صورت غیر آکادمیک به دلیل عدم دریافت حقوق و دستمزد در طولانی‌مدت، چندان صرفه اقتصادی نخواهد داشت و باید به آن به چشم آخرین گزینه ممکن نگاه کرد.

زمان مورد نیاز برای یادگیری برق ساختمان

یکی دیگر از مواردی که باید در زمان انتخاب شیوه آموزشی برای یادگیری برق ساختمان یه آن توجه شود، مدت زمانی است که باید برای دوره آموزشی در نظر بگیرید. طبیعی است که هر قدر آموزش به صورت ساختار یافته‌تر و با برنامه‌ریزی جلو برود، زمان کوتاه‌تری را از شما خواهد گرفت.

این به آن معنا است که شما می‌توانید در مدت کوتاه‌تری برای ورود به بازار کار برق ساختمان آماده شوید و به این ترتیب، زودتر به کسب درآمد برسید.

سطح مهارت‌آموزی در شیوه مورد نظر

تبدیل شدن به یک فرد حرفه‌ای نیازمند شرکت در دوره‌های آموزشی با کیفیت است. اگر نیت و قصد شما تنها گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان باشد می‌توانید از هر یک از روش‌های موجود برای یادگیری این حرفه استفاده کنید، اما اگر می‌خواهید به یک حرفه‌ای تبدیل شوید، باید بهترین روش ممکن یعنی شرکت در دوره‌های آکادمیک را انتخاب کنید.

سادگی و سرراست بودن فرآیند گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان

نکته دیگری که باید پیش از انتخاب متد آموزشی مورد نظر به آن توجه شود، مسیری است که باید در راه دریافت مدرک آن را طی کنید.

شرکت در کلاس‌های برق ساختمان فنی و حرفه‌ای ساده‌ترین و کم‌دردسرترین روش برای گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان است.

فراموش نکنید که اگر از روش‌های دیگر استفاده کنید نیز در نهایت برای ثبت نام در آزمون و گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان باید به یک آموزشگاه رسمی مراجعه نمایید.

کدام مرکز را برای گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان توصیه می‌کنیم؟

اگر قصد دریافت مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان را دارید و با وجود تعداد زیاد آموزشگاه‌های فعال در این حوزه نمی‌دانید که بهتر است به کدام آموزشگاه مراجعه کنید، استفاده از راهنمایی‌های ما در ادامه این متن می‌تواند شما را با بهترین آموزشگاه برق ساختمان در سطح تهران آشنا کند.

آموزشگاهی را انتخاب کنید که امکانات کافی داشته باشد!

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که باید در زمان انتخاب یک آموزشگاه برای گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان به آن توجه کنید، امکانات آموزشی و تجهیزات آن آموزشگاه است. برای مثال کافی است سری به صفحه آموزش برق ساختمان در وب‌سایت مجتمع فنی و حرفه‌ای دارالفنون بزنید و یا به صورت حضوری به این مجتمع آموزش آزاد فنی و حرفه‌ای مراجعه کنید تا تجهیزات فراوان مرتبط با برق ساختمان را از نزدیک ببینید.

فراموش نکنید که عدم وجود وسایل کافی با توجه به تعداد هنرجویان حاضر در کلاس‌های درس می‌تواند کیفیت یادگیری را تا حد نگران کننده‌ای کاهش دهد.

پیش از ثبت نام سابقه اساتید و مدرسان آموزشگاه را بررسی کنید

یکی دیگر از نکاتی که باید پیش از ثبت نام در یک آموزشگاه برق ساختمان فنی و حرفه‌ای مورد بررسی قرار دهید، سابقه مدرسین آن آموزشگاه است. فراموش نکنید که موفقیت در آزمون‌های این رشته و گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان تا حد بسیار زیادی به قدرت انتقال مطالب و تجربه آموزشی اساتیدی بستگی خواهد داشت که به شما آموزش می‌دهند.

امکانات رفاهی نظیر خوابگاه را فراموش نکنید

توجه به این نکته که آموزشگاه مورد نظر در کنار برگزاری کلاس‌های برق ساختمان چه امکاناتی رفاهی را برای شما فراهم می‌کند نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای مثال اگر بخواهید در کلاس‌های فشرده ثبت نام کنید، باید اطمینان حاصل کنید که آموزشگاه یک طرف قرارداد برای دریافت وعده ناهار با قیمت بصرفه را به شما معرفی می‌کند. این در حالی است که هنرجویان مراجعه کننده از سایر شهرها باید از وجود امکان اقامت در خوابگاه اختصاصی نیز اطمینان حاصل کنند.

مجتمع آموزشی دارالفنون ری مرکزی معتبر برای گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان

اگر قصد گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان را دارید و به دنبال یک مرکز معتبر دارای تمامی مزایای ذکر شده هستید، می‌توانید از خدمات مجتمع آموزشی فنی و حرفه‌ای دارالفنون ری استفاده کنید.

این مجموعه علاوه بر امکانات ذکر شده دارای دسترسی ساده از تمامی نقاط شهر تهران به وسیله مترو، بی‌آرتی و همچنین وسیله نقلیه شخصی است.

لازم به ذکر است که این مجموعه علاوه بر برگزاری کلاس‌های برق ساختمان، کلاس‌های مرتبط با سایر رشته‌های مشابه را نیز ارائه می نماید. برخی از این رشته‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • آموزش برق صنعتی
 • آموزش نصب درب و کرکره اتوماتیک
 • آموزش نصب دوربین مداربسته
 • آموزش نصب آیفون تصویری
 • آموزش PLC

هزینه گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان در آموزشگاه دارالفنون ری چقدر است؟

جدول زیر شامل لیست دوره ها و نحوه پرداخت هزینه کلاس برای گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان است:

نحوه پرداختهزینه با تخفیفهزینه قانونیمدت دورهنام دوره
نقدی۲۵۰۰۰۰۰۳۵۰۰۰۰۰۱۰ روزدوره فشرده برق ساختمان
طی ۳ قسط۲۵۰۰۰۰۰۳۵۰۰۰۰۰۴ هفتهدوره نیمه فشرده برق ساختمان
طی ۳ قسط۲۵۰۰۰۰۰۳۵۰۰۰۰۰۲ ماهدوره عادی برق ساختمان

چه طور می‌توانید برای ثبت نام در کلاس‌های فنی حرفه‌ای برق ساختمان اقدام کنید؟

اگر قصد شرکت در دوره‌های آموزشگاه دارالفنون ری و گرفتن مدرک فنی حرفه‌ای برق ساختمان را دارید، می‌توانید از یکی از سه روش زیر برای ثبت نام استفاده کنید:

مراجعه حضوری به این آموزشگاه به آدرس: تهران- شهرری- خیابان شهید بیات (۲۴ متری) – روبروی اداره پست – پلاک ۲ – مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری

تماس تلفنی با شماره‌های ۰۲۱۵۵۹۶۵۶۶۶ الی ۷۰

و یا مراجعه به وب سایت https://darr.ir

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند