اکسکوینو
گزارش بورس امروز 16 تیر 99

شاخص کل رشد ۸۵ هزار واحدی را ثبت کرد / سهامداران بیش از ۵ درصد سود کردند

بازار سرمایه

درحالی که شاخص کل رشد ۳۱ هزار واحدی را ثبت کرد در معاملات امروز از این میزان رشد نیز فراتر رفت و با افزایش ۸۵ هزار واحدی به ارتفاع خود به کانال یک میلیون و ۷۴۰ هزار واحدی رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بازار سرمایه طی معاملات امروز رکورد جدیدی را در تاریخ ثبت کرد و با رشد ۸۵ هزار و ۴۳۳ واحدی (۵٫۱۶ درصد) توانست وارد کانال یک میلیون و ۷۴۰ هزار واحدی شود.

شاخص کل هم وزن نیز در جریان معاملات امروز همسو با شاخص کل روند صعودی قابل توجهی داشت و با ۱۴ هزار و ۱۳۵ واحد رشد معادل ۳٫۰۱ درصد به سطح ۴۸۴ هزار واحدی رسید.

Screenshot 41

در جریان معاملات امروز نمادهای فولاد، فارس و فملی به ترتیب با ۴۸۴۸، ۴۷۴۴ و ۴۲۹۹ واحد بیشترین تاثیر را در جهش ۸۵ هزار واحدی شاخص داشتند.

در رشد افسار گسیخته شاخص امروز نباید تاثیر نماد شستا را نیز نادیده گرفت چرا که این نماد به تنهایی توانست سبب رشد ۲۲۴۱۹ واحدی شاخص کل بشود، اما ساعت ۱۰ و ۲۸ دقیقه مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران معاملات در نماد شستا را باطل اعلام کرد.

همچنین در معاملات بازار سرمایه امروز سه گروه، بانکی، شیمیایی و فلزات اساسی برترین‌های صنعت را تشکیل دادند.

Screenshot 42

در پایان معاملات امروز، دوشنبه بیش از یک میلیون و ۴۹۸ هزار معامله در بورس انجام شد که در نتیجه آن ۶ میلیارد و ۴۷۵ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۳٫۸ هزار میلیارد تومان دادوستد شد و ارزش بازار توانست از ۶۱۹۸ هزار میلیارد تومان به ۶۵۲۵ هزار میلیارد تومان برسد.

Screenshot 43

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند