گزارش پایان بورس 20 مرداد 99:

پایان معاملات بورس با افت 13 هزار واحدی شاخص کل / بانکی‌ها 3 هزار میلیارد تومان معامله شدند

پایان معاملات بورس با افت 13 هزار واحدی شاخص کل / بانکی‌ها 3 هزار میلیارد تومان معامله شدند

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس در حالی افتی ۱۳ هزار واحدی را به ثبت رساند که شاخص کل هم وزن بیش از ۲ برابر شاخص کل سقوط داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افتی 13 هزار و 437 واحدی (0.65 درصدی) به سطح 2 میلیون و 65 هزار واحدی رسید. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن بیش از 1.6 درصد افت کرد.

معاملات امروز در حالی به پایان رسید که در ابتدای معاملات امروز شاخص کل حتی به کانال 2 میلیون و 100 هزار واحدی نیز رسید اما در ادامه و با فشار عرضه در گروه‌های مختلف در نهایت با افتی 13 هزار واحدی به کار خود پایان داد.


در جریان معاملات امروز بورس، بیش از 2 میلیون و 93 هزار معامله صورت گرفت که ارزش کل آنها 21 هزار و 694 میلیارد تومان بود. این ارزش از جابجایی 11 میلیارد و 672 میلیون سهم حاصل شده بود.

بازگشایی نماد اخابر با بیش از 70 درصد رشد و تاثیر 18 هزار و 855 واحدی آن بر شاخص کل یکی از دلایلی بود که شاخص کل بیشتر از 30 هزار واحد ریزش نداشته باشد. دو نماد فولاد و خودرو نیز امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. در جریان معاملات امروز سه نماد اخابر، فولاد و فخوز نمادهای بزرگی بودند که بازگشایی آنها تاثیر بزرگی بر شاخص داشت. فولاد و فخوز که هر کدام با افتی 7 درصدی بازگشایی شدند در مجموع 10 هزار واحد شاخص را منفی کردند اما نماد اخابر به تنهایی با بازگشایی 70 درصدی خود تاثیر مثبت 18 هزار 855 واحدی بر شاخص کل داشت.

در میان صنایع نیز گروه بانکی که امروز با شروعی سبز و همراه با صف خرید داشتند در نهایت با فشار عرضه مواجه شده و همین موضوع موجب افزایش میزان معاملات آنها شد. در پایان روز ارزش معاملات این گروه به بیش از 3 هزار میلیارد تومان رسید. بعد از این گروه نیز فراورده‌های نفتی و فلزات اساسی به ترتیب با 2 هزار و 946 و هزار و 981 میلیارد تومان پرمعامله‌ترین گروه‌های بازار بودند. در میان نمادها نیز وپارس، شپنا و فملی بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند.

افت 1.6 درصدی امروز شاخص کل در حالی رخ داد که روز گذشته شاخص کل بازار سهام بیش از 2 درصد رشد داشت و توانسته بود روند صعودی چهارشنبه هفته گذشته را ادامه دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند