کد خبر: 156513

۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر بدون زیرساخت در کشور متقاضی ندارد

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: در حال حاضر ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور متقاضی ندارد.

احمد اصغری مهرآبادی : ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر بدون زیرساخت در کشور متقاضی ندارد
سرویس بازار -

احمد اصغری مهرآبادی امروز دوشنبه در حاشیه افتتاح پروژه مسکن مهر شهرک زاگرس سنندج در جمع خبرنگاران گفت: در دولت قبل ۶۹۰ هزار واحد و تاکنون هم بالغ بر ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان داده شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی بیان کرد: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: از تعداد مذکور ۳۰۰ هزار واحد هم عملیات ساخت آن به اتمام رسیده ولی به دلیل مشکل زیرساخت و نبود خدمات زیربنایی به متقاضیان تحویل داده نشده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر افزود: راه و شهرسازی تنها متولی مسکن مهر نیست و سایر دستگاه‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسان هم باید در راستای تکمیل این واحدها ما را یاری دهند.

مهرآبادی با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور متقاضی ندارد، گفت: در دولت دکتر روحانی تمامی شروطی که در دولت گذشته برای تحویل مسکن مهر گذاشته شده بود، برداشته شد تا استقبال بیشتری از این واحدها شود.

وی عنوان کرد: اکنون امکان خرید و فروش واحدهای مسکن مهر به اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد.

وی اظهارداشت: کل اعتبار در نظر گرفته شده برای مسکن مهر در کشور ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که قرارداد بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان آن منعقد شده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر افزود: تاکنون ۴۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان آن توسط بانک مسکن و ۲ هزار میلیارد تومان آن هم توسط دیگر بانک‌های عامل پرداخت شده است.

مهرآبادی بیان کرد: حدود ۳۵ تل ۴۰ هزار میلیارد تومان هم آورده شخصی متقاضیان بوده است.

وی عنوان کرد: سهم مسکن مهر کردستان ۳۸ هزار و ۶۰۰ واحد بوده که تاکنون ۳۵ هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.