۷۳ هزار میلیارد ریال معامله محصول در بورس کالا ثبت شد

۷۳ هزار میلیارد ریال معامله محصول در بورس کالا ثبت شد

تالارهای بورس کالا در دی‌ماه امسال شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۷۷۰ هزار تن انواع کالا به ارزش حدود ۷۳ هزار میلیارد ریال بوده است.

تالارهای بورس کالا در دی‌ماه امسال شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۷۷۰ هزار تن انواع کالا به ارزش حدود ۷۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به آذرماه از نظر حجم ۴۴ درصد و از نظر ارزش ۴۱ درصد رشد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بازار سرمایه؛ طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۳۳ هزار و ۹۰۵ تن کالا به ارزش ۳۹۱ میلیارد ریال بود. این گزارش حاکی است، ۸ هزار و ۳۰۵ تن ذرت، یک هزار و ۶۰۰ تن شکر و ۲۴ هزار تن گندم خوراکی در این تالار معامله شد.

تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۱۷۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود. در این تالار بالغ بر ۳۸۳ هزار و ۴۳۲ تن انواع قیر، ۲۱۴هزار و ۱۴۸ تن انواع مواد پلیمری و ۹۷هزار و ۴۹۹ تن مواد شیمیایی معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می‌توان به دادوستد ۴۵۶ هزار و ۵۸۵ تن وکیوم باتوم، ۱۴هزار و ۱۵۵ تن گوگرد، یک هزار و ۲۲۰ تن عایق رطوبتی و ۴۱۰ تن گازها و خوراک‌ها اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز در دی ماه میزبان معامله ۵۶۳ هزار و ۸۴ تن انواع کالا به ارزش ۳۰ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال بود. در این تالار ۵۲۹ هزار و ۳۹۰ تن انواع فولاد، ۱۶ هزار و ۸۵۵ تن انواع مس، ۴۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۳۹ تن کنسانتره، ۱۲ هزار و ۴۰۰ تن آلومینیوم، ۳ هزار تن سیمان و ۹۲۰ تن روی از سوی مشتریان خریداری شد.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند