تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

همکاری شرکت علی بابا و پلتفرم آوالانچ

همکاری شرکت علی بابا و پلتفرم آوالانچ

غول تجارت الکترونیک چین، علی‌بابا، به تازگی برای گسترش پلتفرم ابری خود با شبکه آوالانچ قراردادی را امضا کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت علی‌بابا کلود (Alibaba Cloud) که با نام Aliyun نیز شناخته می‌شود خبر همکاری با شبکه آوالانچ را اعلام کرده است.

قراداد با علی‌بابا

شرکت علی‌بابا کلودز که یکی از زیرمجموعه‌های غول تجارت‌ الکترونیک چینی، علی بابا محسوب می‌شود، خبر از پیوند پلتفرم خود با شبکه بلاک‌چین آوالانچ را داده است. آوالانچ، یک پلتفرم متن باز با قابلیت اجرای قرارداد‌های هوشمند (Smart Contract) است. این شبکه قابلیت برنامه‌‌ریزی برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) را نیز داراست. آوالانچ ادعا دارد که سریع ترین پلتفرم در بلاک چین با سرعت پردازش بیش از ۴۵۰۰ تراکنش است. همچنین، اکوسیستم آوالانچ میزبان طیف وسیعی از پروژه‌های مربوط به حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دی‌فای)، NFT واست.

آوالانچ در سال ۲۰۲۰ توسط آوا لبز (Ava Labs) تاسیس شد. این بلاکچین توانست در مدت کوتاهی طرفداران زیادی پیدا کند. رمز ارز اختصاصی این شبکه AVAX نام دارد و در این پلتفرم مورد استفاده قرارمی‌گیرد.


آوالانچ و علی بابا

هدف همکاری علی‌بابا

علی‌بابا قصد دارد تا از شبکه این پلتفرم برای گسترش قابلیت بخش نوآوری شرکت در حوزه نود به عنوان سرویس (Node-as-a-service) استفاده کند. همکاری آوالانچ با علی بابا کلود باعث توسعه ابزار‌هایی می‌شود که کاربر را قادر می‌سازد‌ تا گره تایید‌کننده (Node Validator) را در شبکه عمومی آوالانچ در آسیا به کار بیندازند.

این ادغام به‌ توسعه دهندگان آوالانچ کمک خواهد کرد تا از ساختار پلاگ‌ اند پلی (Plug and Play) به عنوان سرویس در علی‌بابا کلود استفاده کنند و اعتبارسنج‌های جدیدی را به کار بیندازند.

گستردگی قرارداد

بر اساس اعلام این پلتفرم، این شبکه میزبان (هاست) بیش از ۱۲۰۰ اعتبارسنج (ولیدیتور) است و روزانه بیش از دو میلیون معامله را پردازش می‌کند. حجم قرارداد ادغام این دو پلتفرم بسیار وسیع است چرا که پلتفرم علی‌بابا کلود لقب بزرگترین شرکت خدمات ابری در منطقه آسیا را دارد.

شبکه این پلتفرم در حال حاضر ۱۰۰۰ پروژه از جمله پروژه‌های اکوسیستم‌های امور مالی غیرمتمرکز (دی‌فای) مانند: Aave، Curve، چین‌لینک و Sushi را در خود دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند