ادعای غول بازار سرمایه آمریکا / برنده آینده، استارتاپ‌های «تکنولوژی سبز» هستند – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند

ادعای غول بازار سرمایه آمریکا / برنده آینده، استارتاپ‌های «تکنولوژی سبز» هستند

Laurence Fink, chairman and chief executive officer of Blackrock Inc., speaks during the Deals and Deal Makers conference in New York, U.S., on Wednesday, June 11, 2008. Fink said he is concerned that rising prices will hurt the U.S. economy. Photographer: Daniel Acker/Bloomberg News

هزار استارتاپ یونیکورن بعدی موتورهای جستجو یا شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی نخواهند بود. استارتاپ‌هایی موفق و یونیکورن خواهند بود که کربن‌زدایی و انتقال به انتشار خالص صفر را برای همه مصرف‌کنندگان مقرون به صرفه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، لری فینک، مدیرعامل BlackRock که یک ابر شرکت چند ملیتی در زمینه سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ثروت و مدیریت دارایی است، در جدیدترین اظهارنظر خود مدعی شد که استارتاپ‌های موفق آینده، آنهایی هستند که به مقوله مقرون به صرفه شدن استفاده از انرژی‌های کم کربن کمک می‌کنند.

آن طور که سی ان بی سی گزارش داده، هزار استارتاپ یونیکورن بعدی موتورهای جستجو یا شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی نخواهند بود. استارتاپ‌هایی موفق و یونیکورن خواهند بود که کربن‌زدایی و انتقال به انتشار خالص صفر را برای همه مصرف‌کنندگان مقرون به صرفه کنند.

اصطلاح «یونیکورن» یا تک‌شاخ در صنعت فناوری برای اشاره به استارتاپ‌هایی با ارزش یک میلیارد دلار یا بیشتر به‌کار می‌رود.

مهندسان و دانشمندان شبانه‌روز در حال کار بر روی چگونگی کربن‌زدایی صنایع بزرگ همچون سیمان، فولاد، پلاستیک، حمل و نقل، کشاورزی و ساخت و ساز هستند. فینک در ادامه می‌افزاید: من معتقدم کربن‌زدایی از اقتصاد جهانی در واقع بزرگترین فرصت سرمایه‌گذاری در طول عمر ما را ایجاد خواهد کرد. نامه سالانه فینک به دلیل قدرت و نفوذ زیاد شرکت BlackRock ، به عنوان زنگ خطری برای روندهای سرمایه‌گذاری آینده در نظر گرفته می‌شود. در ابتدای سال، پرونده سه ماهه BlackRock فاش کرد که دارایی‌های شرکت‌ از ۱۰ تریلیون دلار عبور کرده است.

بیش از چهار تریلیون دلار در فناوری پایدار سرمایه‌گذاری شده است، به همین دلیل است که فینک از پلتفرم خود برای صحبت در مورد فناوری آب و هوا استفاده می کند – جایی که کسب و کار در حال رفتن است.

فینک نوشت: ما روی پایداری تمرکز می‌کنیم و این موضوع صرفاً به دلیل این نیست که طرفدار محیط زیست هستیم، بلکه به این دلیل است که سرمایه‌دار هستیم.

به عنوان مثال، فینک به صنعت خودرو اشاره می‌کند که به طور کامل بر روی وسایل نقلیه الکتریکی متمرکز شده است. بر اساس گزارش فوربس، موفقیت تسلا، ایلان ماسک را با دارایی خالص ۲۶۶٫۵ میلیارد دلار به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرده است.

فینک گفت: در حال حاضر، راه‌حل‌های انرژی پاک گران‌تر از رویکردهایی است که گازهای گلخانه‌ای تولید می‌کند و این یک معضل بزرگ است. در استارتاپ‌های اغلب نوآوری رخ می‌دهد و در این بازه باید برای کاهش قیمت رویکردهای سبز نیز تلاش کنند.

هرچند فینک معتقد است که اقتصاد جهانی باید به سمت کربن‌زدایی حرکت کند، او معتقد نیست که این یک تغییر سریع باشد.

او در این خصوص می‌گوید: این اتفاق یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.

فینک می‌نویسد: ما باید از سایه‌های قهوه‌ای به سمت سایه‌های سبز حرکت کنیم.

او گفت که خاموش کردن فوری لوله‌های گاز طبیعی ممکن یا عملی نیست و هر فناوری یا سیاستی که هزینه‌های انرژی را برای فقیرترین و آسیب‌پذیرترین جمعیت جهان گران‌تر کند، منجر به قطبی‌تر شدن نظرات و عملکردها در مورد تغییرات آب و هوایی می‌شود.

مهمترین اخبار حوزه اقتصاد سبز را در صفحه اقتصاد سبز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات