مروری به اخبار استارتاپی روز

واکنش دیجی‌کالا به افشاگری زنان در مورد مدیر سابق/ ماجرای ربایش مسافر تپسی چه بود؟

واکنش دیجی‌کالا به افشاگری زنان در مورد مدیر سابق/ ماجرای ربایش مسافر تپسی چه بود؟

در شرایطی که این روزها بحث آزارها و مزاحمت‌های جنسی زنان و موج افشاگری آنها در شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها مورد توجه قرار دارد، برخی کسب و کارهای استارتاپی و فناورانه نیز از این موضوع در امان نبوده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، یکی از مدیران سابق دیجی‌کالا از جمله افرادی بود که اتهامات زیادی در مورد او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. امروز روزنامه اعتماد نوشته که این شرکت در همین رابطه، ایمیلی را برای همه کارکنان خود ارسال کرده است.

در بخشی از ایمیل مورد نظر که در این رسانه منتشر شده، آمده است: «احتمالا همگی، موضوعات اخیری که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده رو شنیدیم. همونطور که می‌دونید بخشی از این موضوعات به نوعی به دیجی‌کالا ارتباط داشت و نام یکی از مدیران سابق دیجی‌کالا در توییتر مطرح شد.

موضوع آزار کلامی و جنسی در هر سطحی که اتفاق افتاده باشه یکی از خطوط قرمز دیجی‌کالاست که عبور از اون در هر حدی و از هر کسی که بوده باشه، قابل تحمل نیست. تیم رهبری و مدیریت دیجی‌کالا تمام‌قد، پشتیبان افرادی است که آزاری دیدند و از هیچ اقدامی در مبارزه با چنین موضوعاتی کوتاهی نخواهد کرد.»

در این نامه همچنین به وجود آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی از جمله منشور اخلاق حرفه‌ای و سامانه گزارشگری تخلف دیجی‌کالا و تشکیل جلسه‌ای برای رسیدگی به موارد مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی، اشاره شده است.

در گزارش اعتماد، به این بحث در فضای مجازی نیز اشاره شده که شهرت مدیر سابق دیجی‌کالا به رفتارهای خارج از قاعده، به حدی بوده که مدیران نمی‌توانند از آنچه رخ داده است، شانه خالی کنند.

ماجرا ادعای ربایش مسافر تپسی چه شد؟

تپسی نیز چندی پیش به نوع دیگری درگیر اخبار مربوط به امنیت تاکسی های اینترنتی بود. ماجرا به ادعادی اینستاگرامی دختری جوان درباره ربوده شدن از سوی یکی از سفیران تپسی برمی‌گشت. او در ویدئویی ادعا کرد که در میانه‌های مسیر خود، با پیشنهادات نامتعارفی از سوی راننده مواجه می‌شود،

او مدعی است که رفتارهای سفیر تپسی او را می‌ترساند و تصمیم می‌گیرد خودرو را ترک کند؛ پس از مدتی تلاش نیز موفق می‌شود از خودرویی که در ابتدا در آن قفل بوده، خارج شود.

پس از انتشار و ترند شدن این ویدئو، مدیر عملیات تپسی با انتشار ویدئویی، توضیحاتی را در این مورد ارائه کرد. هومن دمیرچی، ضمن ابراز تاسف از ماجرای پیش آمده برای مسافر این شرکت، گفت که راننده بعد از تماس مرکز امنیت تپسی، خودرو را متوقف کرده است؛ در حالی که دختر جوان ادعایی بر خلاف این را داشت.

اما حالا و با گذشت حدود یک ماه و نیم از این ماجرا، معاون اجتماعی پلیس فتا از شکایت راننده مورد نظر از آن دختر جوان به اتهام «نشر اکاذیب، تهمت و افترا» خبر داده است. به گفته سرهنگ رامین پاشایی، این راننده، پس از احضار به پلیس فتا و تفهیم اتهامات، همه موارد را منکر شد (پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا).

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

 

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند