توضیحات کافه بازار درباره شائبه هک شدن اطلاعات

مدیریت کافه بازار در تازه‌ترین بیاینه خود درباره هک اطلاعات کاربران خود تایید کرد که منبع‌کد یکی از زیرسیستم‌های وب‌سایت کافه بازار به دست افرادی خارج از مجموعه رسیده است؛ اما هیچ‌گونه شواهدی در زمینه نشت اطلاعات حساب‌های کاربری به دست نیامده است.
توضیحات کافه بازار درباره شائبه هک شدن اطلاعات

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که حکایت از درز اطلاعات ۴۰ میلیون کاربر کافه بازار می‌کرد. اما در پی پیگیری برخی کاربران از روابط عمومی این بازار مجازی این خبر نه تکذیب و نه تایید شد.

کافه بازار اما در بیانیه‌‌هایی جداگانه اعلام کرد که مهم‌ترین اصل برای کافه‌بازار حفظ امنیت داده‌های کاربران است؛ اقدام‌های پیوسته‌ای که در راستای حفظ امنیت سیستم‌ها صورت می‌گیرد، استفاده از دانش کارشناسان امنیتی که به‌صورت مسئولانه و قانونی، موارد امنیتی را متذکر می‌شوند، از سال‌ها پیش در اولویت کافه بازار بوده است.

سرانجام امروز تیم فنی کافه بازار درباره وقوع نشت اطلاعات در این نرم افزار بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد: طبق بررسی‌های تیم فنی کافه بازار مشخص شده است که منبع‌کد یکی از زیرسیستم‌های وب‌سایت کافه بازار به دست افرادی خارج از مجموعه رسیده است؛‌ در عین حال، همچنان هیچ‌گونه شواهدی در زمینه نشت اطلاعات حساب‌های کاربری به دست نیامده است. تیم فنی این مساله را از ساعات ابتدایی روز شنبه با جدیت پیگیری کرد و اشکال امنیتی را شناسایی و برطرف کرد.

همچنین در این اطلاعیه تاکید شد: جهت اطمینان خاطر کاربران، ضروری است کافه بازار بر نکات زیر تاکید کند:

این دسترسی تنها به بخشی از زیرسیستم وب‌سایت کافه بازار صورت گرفته که تاثیری در امنیت اپلیکیشن بازار و تلفن همراه کاربران ندارد.

رمز عبور کاربران بازار یا یک‌بارمصرف (OTP) بوده و امکان ورود شخص ثالث به حساب‌های کاربری وجود ندارد، یا به‌صورت salted، با شیوه ایمن SHA256، رمزگذاری شده و قابل بازیابی نیست.

کافه‌بازار بابت بروز مساله پیش‌آمده صمیمانه پوزش می‌خواهد و متعهد است حداکثر تلاش خود را جهت حفظ امنیت و اعتماد کاربران خود به کار ببرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز