جریمه مایکروسافت به دلیل نقض تحریم‌های ایران و چند کشور دیگر – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بازگشت ترامپ با وعده زخم کاری به روسیه/ نفت 40 دلار می‌شود؟

جریمه مایکروسافت به دلیل نقض تحریم‌های ایران و چند کشور دیگر

GettyImages 1354846583

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که شرکت مایکروسافت موافقت کرده است تا به دلیل نقض بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ مورد از تحریم‌های واشنگتن علیه روسیه، کوبا، ایران و سوریه جریمه پرداخت کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گزارش اسپوتنیک مایکروسافت به دلیل نقض تحریم‌های روسیه، کوبا، ایران و سوریه جریمه شد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای گفت: مایکروسافت موافقت کرده است تا به دلیل یکهزار و ۳۳۹ مورد نقض «مقررات کنترل دارایی‌های کوبا»، «مقررات تحریم‌ها و تراکنش‌های ایران»، «مقررات تحریم‌های سوریه» و مقررات مربوط به تحریم‌های روسیه و اوکراین حدود ۳ میلیون دلار پرداخت کند.

این بیانیه افزود که این موارد مربوط به نقض ممنوعیت «صادرات خدمات و نرم‌افزار از آمریکا» به افراد و نهادهای این کشورهاست.

«اداره کنترل دارایی‌های خارجی» (OFAC) در وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که شرکت‌های وابسته به مایکروسافت از ژوئیه ۲۰۱۲ تا آوریل ۲۰۱۹ مجوز نرم‌افزار یا خدمات سروروها و سیستم‌های مستقر را آمریکا و ایرلند را به نهادها، دیگر کاربران و افراد تحریم‌شده در کوبا، ایران، سوریه و روسیه فروخته یا ارائه کرده‌اند.

میزان فروش نرم‌افزار و ارائه خدمات بیش از ۱۲ میلیون دلار بوده است.

اوفک افزود: مایکروسافت به محض شناسایی نقض آشکار تحریم‌ها اقدامات جبرانی اتخاذ کرد و با اجرای تغییرات ساختاری و سرمایه‌گذاری قابل توجه برنامه اجرای تحریم‌ها را تقویت کرد.

منبع: ایرنا

نظرات