هوآوی از آینده هوش مصنوعی موبایل در IFA 2017 رونمایی کرد

ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی، از Kirin 970، اولین پلتفرم هوش مصنوعی موبایل هوآوی رونمایی کرد.

هوآوی از آینده هوش مصنوعی موبایل در IFA 2017 رونمایی کرد

هوآوی در نمایشگاه IFA از عصر جدیدی در حوزه تلفن‌های هوشمند پرده‌برداری کرد. ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی در سخنرانی خود از برنامه هوآوی برای آینده هوش مصنوعی (AI) با رونمایی از چیپ Kirin 970 سخن گفت. هوآوی با تلفیق سرعت پردازش هوش مصنوعی با قدرت فضای ابری (Cloud)، تجربه هوش مصنوعی را به زندگی شخصی کاربران وارد کرده و نحوه تعامل ما با تجهیزاتمان را تغییر می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی هوآوی در ایران،  ریچارد یو مدیرعامل هوآوی در سخنرانی خود در IFA گفت: اگر به آینده تلفن‌های هوشمند نگاه کنید متوجه می‌شوید که ما هم اکنون در آستانه عصری جدید و هیجان انگیز هستیم.

وی افزود: هوش مصنوعی در موبایل، در واقع تلفیق هوش مصنوعی در خود دستگاه با هوش مصنوعی در فضای ابری است. هوآوی متعهد است که تلفن‌های هوشمند (Smart Phone) را به تلفن‌های برخوردار از هوش مصنوعی (Intelligent Phone) با ایجاد قابلیت‌های فراگیر در توسعه هماهنگ چیپ، سخت‌افزار دستگاه و فضای ابری ارتقا دهد.

وی گفت: هدف نهایی ما این است که تجربه کاربری بسیار بهتری خلق شود. چیپ Kirin 970 اولین پیشرفت در یک سری از پیشرفت‌های جدیدی است که قابلیت‌های قدرتمند هوش مصنوعی را به تجهیزات ما وارد کرده و فضای رقابتی جدیدی را ترسیم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پس از سال‌ها توسعه، هوش مصنوعی در فضای ابری کاربردهای جدیدی یافته است،خاطرنشان کرد: ولی تجربه کاربری آن همچنان فضای بیشتری برای بهبود در حوزه‌هایی مانند سرعت، پایداری و حفظ اطلاعات شخصی دارد.هوآوی معتقد است هوش مصنوعی در فضای ابری و هوش مصنوعی در خود دستگاه همدیگر را کامل می‌کنند.

وی تصریح کرد: هوش مصنوعی در خود دستگاه، قابلیت‌های تشخیصی قدرتمندی را که پایه فهم و یاری رساندن به مردم است را ارائه می‌کند و همچنین حسگرها حجم زیادی از داده‌های بهنگام، هدفمند و شخصی سازی شده را فراهم می‌کنند. با پشتیبانی قابلیت‌های قدرتمند پردازشی در چیپ، دستگاه شناخت بهتری از نیازهای کاربر پیدا کرده و خدمات کاملاً شخصی سازی شده و در دسترسی را به کاربر خود ارائه می‌کند.

گفتنی است، چیپ Kirin 970 از ۸ هسته پردازشی CPU و ۱۲ هسته پردازش گرافیکی (GPU) نسل جدید بهره‌مند است. معماری ساخت این چیپ ۱۰ نانومتری بوده و در آن ۵٫۵ میلیارد ترانزیستور در تنها یک سانتی‌متر مربع جای گرفته است. پرچم‌دار Kirin 970 جدید هوآوی، اولین پلتفرم هوش مصنوعی در موبایل است که از یک واحد پردازش عصبی یا Neural Processing Unit (NPU) مختص به خود بهره‌مند شده است. در مقایسه با یک پردازنده هشت هسته‌ای Cortex-A73، Kirin 970 با معماری ساخت و محاسباتی خاص خود می‌تواند تا ۲۵ برابر کارایی بیشتر با ۵۰ درصد بهره‌وری بهتر را ارائه نماید. این به این معناست که Kirin 970 می‌تواند وظایف مرتبط باهوش مصنوعی را سریع‌تر و با انرژی خیلی کمتر به انجام برساند. در یک تست تشخیص تصویر، Kirin 970 در هر دقیقه ۲۰۰۰ تصویر را پردازش کرد که بسیار سریع‌تر از چیپ های حال حاضر موجود در بازار است.

هوآوی، Kirin 970 را یک پلتفرم باز برای هوش مصنوعی در موبایل قرار می‌دهد تا برای توسعه‌دهندگانی که می‌توانند کاربردهای جدید و خلاقانه برای قابلیت‌های پردازشی آن ایجاد کنند، این امکان را فراهم آورد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید