آخرین وضعیت تعاونی‌های مسکن مهر

دو طرح دولت در بخش مسکن گرفتار بودجه

مدیر کل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون با اشاره به ۱۰۱ هزار و ۶۲۵ واحد مسکن مهر باقی مانده در قالب تعاونی های مسکن مهر گفت: برای ۶۲ هزار واحد به دلیل مشکلات حقوقی پرونده قضایی تشکیل شده است.

یعقوب رستمی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پروژه‌های تعاونی‌های مسکن مهر گفت: در سال ۹۶ طی مذاکره با قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر وضعیت این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، ۸۴۲ هزار و ۸۱۹ واحد در قالب تعاونی‌ها ساخته شده است که یک سوم از کل پروژه‌های مسکن مهر را شامل می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر کل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون با بیان اینکه از کل واحدهای مسکن مهر ساخته شده در قالب تعاونی‌ها، ۷۴۱ هزار و ۱۹۴ واحد به متقاضیان تحویل داده شده و ۱۰۱ هزار و ۶۲۵ نیز هنوز واگذار نشده است افزود: از مجموع این واحدها بالغ بر ۳۹ هزار و ۶۰۰ واحد با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال مشروط بر آورده متقاضیان تکمیل می‌شود. همچنین حدود ۳۰ هزار واحد بین ۴۵ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: ۶۲ هزار واحد باقی‌مانده مسکن مهر نیز دارای مشکلات حقوقی هستند به دلیل کم‌کاری و تخلفات اعضای هیات مدیره تعاونی‌ها با مشکل مواجه شدند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر تعاونی از نظر ساخت و تحویل نسبت به پروژه‌های غیرتعاونی از شرایط بهتری برخوردارند گفت: علاوه‌بر این، تعداد پرونده‌های دارای مشکلات حقوقی تعاونی‌های مسکن مهر، کمتر از مشکلات پروژه‌های مسکن مهر غیرتعاونی است.

وی در پاسخ به این سوال که چه نهادی مسئول نظارت بر فعالیت تعاونی‌های مسکن مهر است گفت: وزارت تعاون متولی سه رکن اصلی بازرس، مجمع و هیات مدیر تعاونی‌های مسکن مهر است و رسیدگی به مشکلات مالی این تعاونی‌ها با وزارت تعاون نیست بکله مشکلات حقوقی و مالی تعاونی‌های مسکن مهر باید در مراجع قضایی رسیدگی شود.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند