آزادی موقت باقر نمازی تایید شد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بازگشت ترامپ با وعده زخم کاری به روسیه/ نفت 40 دلار می‌شود؟

آزادی موقت باقر نمازی تایید شد

وزارت خارجه آمریکا+تجارت نیوز

وزارت امور خارجه آمریکا آزادی موقت باقر نمازی شهروند دو تابعیتی ایرانی- آمریکایی را تایید کرد و خواستار آزادی دائمی وی شد.

بنابر اعلام وزارت خارجه آمریکا باقر نمازی شهروند ایرانی- آمریکایی 81 ساله که روز 15 ژانویه به دلیل افت شدید فشار خون به بیمارستان منتقل شده بود، به طور موقت برای چهار روز آزاد شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی پدر سیامک نمازی تاجر ایرانی- آمریکایی است که از اکتبر 2015 در زندان به سر می‌برد.

هیتر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای گفت: ما از آزادی باقر نمازی با توجه به وخامت وضعیت سلامت وی استقبال می کنیم اما لازم به ذکر است که این آزادی موقت است.

ما خواستار آزادی فوری و کامل خانواده نمازی یعنی باقر و سیامک نمازی به علاوه دیگر شهروندان ‌آمریکایی که در ایران در بازداشت به سر می برند، هستیم.

همچنین استیو گلداشتاین، معاون وزیرامورخارجه آمریکا آزادی موقت باقر نمازی را اولین گام در جهت آزادی کامل وی خواند و گفت: با توجه به وضعیت بد سلامت وی لازم است که او هرچه زودتر برای درمان به آمریکا بازگردد.

به گزارش سی‌ان‌ان، مقامات ارشد آمریکا می گویند که واشنگتن در بالاترین سطوح به شدت تلاش می کنند تا آزادی باقر نمازی را دائمی کند و وی را به خانواده بازگرداند.

مقامات آمریکایی مدعی‌اند که سیامک و باقر نمازی کار اشتباهی انجام نداده‌اند و مستحق زندان نیستند.

هر دوی آنها به 10 سال حبس محکوم شده‌اند و سیامک نمازی علاوه بر این محکوم به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر 170 هزار دلار شده است.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا نیز به سی‌ان‌ان گفت: تام شانون، معاون وزیر امور خارجه درباره وضعیت سلامت باقر نمازی با همتایان ایرانی خود در حاشیه نشستی در وین در ماه دسامبر گفت‌وگو کرده و طرف ایرانی گفته است که این مسئله را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

منبع: سی ان‌ان

نظرات