بانک‌ها تاکنون چقدر وام ودیعه مسکن داده‌اند؟

بانک‌ها تاکنون چقدر وام ودیعه مسکن داده‌اند؟

وزارت امور اقتصادی و دارایی آمار وام ودیعه مسکن اعلام کرده است که بر اساس آن، بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی، تا نیمه اول مهر ۱۴۰۰ حدود شش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن را به ۲۶۷ هزار و ۱۶۷ نفر متقاضی پرداخت کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز‌، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصـادی و دارایـی در نخستین نشست با مدیـران عامـل بانک‌های دولتی و خصوصی کشور بر تسریـع در اعطـای تسهیـلات کمک ودیعه مسکـن به متقاضیان تاکید کرد و از آن‌ها خواست در حداقل زمان ممکن در خواست‌های متقاضیان بررسی و پرداخت تسهیلات در اولویت قرار گیرد.

در این زمینه، وزارت امور و اقتصادی آمار وام ودیعه مسکن اعلام کرده است. بر اساس این آمار، تا نیمه اول مهر سال جاری بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی حدود شش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن را به ۲۶۷ هزار و ۱۶۷ نفر از متقاضیان پرداخت کرده‌اند.

علاوه براین، بر اساس آمار وام ودیعه مسکن، ۴۷ هزار و ۱۲۳ پرونده به مبلغ نزدیک به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز تشکیل شده است و به زودی به متقاضیان پرداخت می‌شود. بدین ترتیب تعداد پرونده‌های تشکیل و پرداخت شده، جمعاً ۳۱۴ هزار و ۲۹۰ پرونده با مبلغ تقریبی هشت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه بانک را در صفحه بانک و بیمه تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند