تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ارزان‌ترین خانه‌های تهران و کرج / با چقدر پول می‌توانید خانه‌دار شوید؟

ارزان‌ترین خانه‌های تهران و کرج / با چقدر پول می‌توانید خانه‌دار شوید؟

برای خرید خانه در تهران حداقل به ۲۵۰ میلیون تومان و برای خرید خانه در کرج حداقل به ۱۵۰ میلیون تومان پول نیاز دارید که البته می‌توانید حدود نیمی از هزینه خرید خانه‌تان را با وام مسکن جور کنید.

مریم شکرانی: برای خرید خانه در شهر تهران به حداقل حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان پول نیاز دارید تا بتوانید یک آپارتمان کوچک و بین ۱۲ تا ۲۰ سال ساخت و متراژ بین ۴۰ تا ۶۵ مترمربع خریداری کنید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آگهی‌های املاک جنوبی‌ترین مناطق تهران یک آپارتمان ۶۳ متری ۱۴ سال ساخت در منطقه دولت‌آباد تهران با قیمت ۳۸۰ میلیون تومان عرضه شده است و در واقع این خانه با قیمت حدود متر ۶ میلیون تومان فروخته می‌شود.

در منطقه شهرک سینا یک آپارتمان ۷۵ متری ۱۴ سال ساخت با قیمت ۳۶۰ میلیون تومان آگهی شده است و در واقع هر مترمربع این خانه با نرخ ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در منطقه بریانک هم یک دستگاه آپارتمان ۶۰ متری ۱۵ ساله با قیمت ۳۵۰ میلیون تومان نرخ‌گذاری شده و در واقع هر متر آن حدود ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

در مناطق گفته شده خانه‌های کوچک متراژ بیشتر از سایر مناطق جنوبی تهران وجود دارد و به همین دلیل شانس پیدا کردن یک آپارتمان نسبتا قدیمی‌ساز کوچک و ارزان در این مناطق بیشتر است.

خانه‌های نوسازتر و بزرگتر در حومه تهران

اگر بخواهید در حومه شهر تهران خانه بخرید، باید گفت که این خانه‌ها اغلب متراژهای بسیار کوچک زیر ۶۰ مترمربع ندارند و بیشترشان نوساز هستند. فاصله حومه تهران تا مرکز شهر حدود یک تا ۱٫۵ ساعت است و برای یافتن خانه‌های ارزان در این مناطق حداقل به حدود ۲۵۰ میلیون تومان پول نیاز دارید.

در حومه شهر تهران یک آپارتمان ۷۳ متری در ملارد، بلوار دکتر حسابی که نوساز است فقط ۲۸۵ میلیون تومان قیمت دارد. یک خانه ۸۵ متری در پردیس فاز پنج هم با همین قیمت عرضه شده است. یک آپارتمان ۸۷ متری نوساز در پردیس فاز ۱۱ هم فقط ۲۵۰ میلیون تومان قیمت دارد. در دماوند یک آپارتمان ۹۰ متری نوساز با قیمت ۲۸۰ میلیون تومان آگهی شده است.

بودجه کمتر و امکانات بیشتر در کرج

در کرج می‌توانید آپارتمان ۱۵۰ میلیون تومانی هم بخرید. کرج آپارتمان‌های قدیمی‌ساز و کوچک متراژ بیشتری دارد و همین مساله شانس شما را برای یافتن خانه‌های ارزان‌تر افزایش می‌دهد. البته بافت شهری کرج نسبت به حومه تهران مجهزتر است و دسترسی به انواع مراکز خدمات شهری تقریبا مشابه تهران و ساده‌تر از حومه پایتخت است.

در فایل آگهی‌های فروش املاک کرج یک آپارتمان ۷۰ متری ۴ سال ساخت در ماهدشت کرج خیابان مطهری با قیمت ۲۶۵ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. همچنین یک آپارتمان دیگر با متراژ ۷۸ متر و ۱۰ سال ساخت در همین منطقه با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

آپارتمان ۸۵ متری ۱۷ سال ساخت در منطقه حسن آباد کرج، لاله هفتم با قیمت ۱۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و یک آپارتمان ۱۲ ساله ۸۶ متری در منطقه حصارک بالا در کرج ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. در محمدشهر کرج هم یک آپارتمان ۶۲ متری ۱۴ سال ساخت با قیمت ۲۵۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند