استخدام آتش‌نشان زن در پایتخت

استخدام آتش‌نشان زن در پایتخت

برای اولین بار ۱۶ آتش نشان زن جذب شهرداری تهران می شوند. مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران می‌گوید آتش‌نشان زن از اواخر خرداد ۱۴۰۱ در عملیات‌ها حضور خواهند داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، از سال گذشته ماجرای ورود آتش‌نشان زن برای اولین بار در سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران مطرح شد.

قرار است در اولین مرحله ۱۶ آتش نشان زن جذب شهرداری شوند و اگر خروجی کار مناسب بود این کار ادامه داشته باشد.

با توجه به شیوع کرونا آزمون آتش نشان با تاخیر انجام شد و بعد از برگزاری آزمون باید آتش‌نشان باید چند مرحله را سپری کرده و در نهایت بتوانند در عملیات‌ها شرکت کنند.

ظرف چند روز آینده نتایج آزمون ورزشی آتش نشانان اعلام می‌شود

مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت جذب زنان آتش‌نشان در شهرداری تهران گفت: ظرف چند روز آینده نتایج آزمون ورزشی آتش‌نشانان اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: در هنگام برگزاری آزمون چند برابر ظرفیت نیرو جذب شد. درحین آزمون ورزشی و تست پزشکی و … تعدادی از افراد کم می‌شوند و در نهایت ۱۱۶ نفر در این دوره جذب آتش‌نشانی شهرداری تهران می‌شوند که ۱۶ نفر آنها خانم و الباقی آقا هستند.

از اواخر خرداد ۱۴۰۱، ۱۱۶ آتش نشان(اعم از زن و مرد) جذب شهرداری می شوند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران بیان کرد: در این هفته نتایج آزمون ورزشی مشخص می‌شود و بعد از آن افراد برگزیده باید تست پزشکی دهند و در مرحله بعد باید مراحل اداری را طی کرده و مدارک آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان باید این مراحل را سپری کنند، گفت: از اواخر خرداد ۱۴۰۱، ۱۱۶ آتش نشان(اعم از زن و مرد) جذب شهرداری می‌شوند.

آتش نشانی شهرداری تهران با کمبود نیروی انسانی رو به رو است و برخی از اعضای شورای شهر خواستار رفع این مشکل شدند.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کمبود ۱۰۰۰ نفر نیروی آتش‌نشان در شهرداری تهران، گفت: در حال حاضر سازمان آتش‌نشانی ۵۲۵۳ نفر نیروی عملیاتی دارد این درحالی است که باید تعداد نیروها بیش از ۶۰۰۰ نفر باشد.

وی ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران روزانه حدود ۳۰۰ عملیات(حریق و حادثه) در پایتخت انجام می‌دهد. یکی از مشکلات اساسی سازمان آتش‌نشانی کمبود نیروی انسانی است.

به گفته عضو شورای شهر تهران، با توجه به اینکه ۱۳۳ ایستگاه آتش‌نشانی در تهران وجود دارد و باید به طور متوسط در هر ایستگاه ۴۵ نفر نیروی عملیاتی حضور داشته باشند این درحالی است که هم اکنون در هر ایستگاه حدود ۳۱ نفر حضور دارند.

منبع: فارس

آخرین اخبار اجتماعی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند