تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آنالیز بازارها در هفته دوم تیر ماه / همراهی بورس و طلا در ثبت بازدهی مثبت / افت ارزش دلار و سکه

آنالیز بازارها در هفته دوم تیر ماه / همراهی بورس و طلا در ثبت بازدهی مثبت / افت ارزش دلار و سکه

طبق پیش‌بینی‌های ابتدای هفته تجارت‌نیوز، در هفته دوم تیر ماه، بازارهای مالی روزهای کم‌رمقی را پشت سر گذراندند، به نحوی که بازارهای دلار و سکه رشد منفی و طلا و بورس رشد مثبتی داشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، آغاز به کار اینستکس این پیش‌بینی را برای هفته‌ای که سپری شد به وجود آورده بود که احتمالا بتواند در بازار ارز جو آرام‌تر و چه بسا نزولی‌تری را ایجاد کند.

دلار طبق پیش‌بینی‌ها جلو رفت و بازدهی منفی ۱.۵ درصدی را به ثبت رساند. این شاخص ارزی در پایان هفته دوم تیرماه با ۲۰۰ تومان کاهش ارزش از نرخ ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان در روز ششم تیرماه به رقم ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان روز ۱۳ تیر ماه کاهش یافت.

در بازار طلا نیز تجارت‌نیوز پیش‌بینی می‌کرد که متاثر از قیمت جهانی طلا همچنان یک روند ملایم صعودی ادامه یابد، که همین طور هم شد و این فلز گران‌بها در هفته دوم تیر ماه بازدهی ۰٫۲۷ درصدی را از آن خود کرد.

در حالی که هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان هفته اول روی رقم ۴۳۶ هزار تومانی قرار داشت در پایان هفته دوم تنها هزار و ۲۰۰ تومان به ارزش آن افزوده شد و به رقم بیش از ۴۳۷ هزار تومان رسید.

اما سکه ۲۸ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با بازدهی منفی ۰٫۶ درصدی تا سطح حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پایین آمد.

بورس نیز طبق پیش‌بینی‌ها سبز ظاهر شد، در حالی که طی هفته‌های گذشته بورس جز اولین بازارهای پربازده هفتگی بود اما در هفته دوم تیر ماه توانست به سختی خود را از بازدهی منفی نجات دهد و رشد ۰٫۱۴ درصدی را از آن خود کند. شاخص کل این بازار تنها ۳۶۶ واحد رشد کرد

در هفته دوم تیر ماه دلار نسبت به دیگر بازارها بیشترین افت ارزش را متحمل شد.
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند