افزایش سرمایه جدید ۳ نماد بورسی

افزایش سرمایه جدید ۳ نماد بورسی

چند روز گذشته اطلاعیه‌‌‌های متعددی درخصوص هر یک از مراحل افزایش سرمایه در سامانه کدال منتشر شده که در ادامه چند مورد از آن را می‌خوانید.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش سرمایه یکی از راه‌‌‌های تامین مالی به منظور توسعه و گسترش و بهبود عملکرد مالی یک شرکت است. این فرآیند برای سهامداران نیز بسیار حائز اهمیت است. طی چند روز گذشته نیز اطلاعیه‌‌‌های متعددی در خصوص هر یک از مراحل افزایش سرمایه در سامانه کدال منتشر شده است که در این گزارش به تشریح جزئیات چندی از این اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته‌‌‌ایم.

فاراک: شرکت ماشین‌سازی اراک اعلامیه پذیره‌نویسی عمومی حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده سهام خود را در سامانه کدال منتشر کرد. به همین منظور شرکت اعلام کرد: با عنایت به مجوز افزایش سرمایه با شماره مجوز DPM-IOP-۰۰A-۰۵۰ مورخ ۲۹/ ۰۳/ ۱۴۰۰ و بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده ۲۷/ ۱۲/ ۱۳۹۹ و صورتجلسه هیات‌مدیره مورخ ۰۸/ ۰۴/ ۱۴۰۰ با توجه به افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۴/ ۱ هزار میلیارد تومان به‌‌‌مبلغ ۰۶/ ۲ هزار میلیارد تومان (افزایش سرمایه ۴۷‌درصدی)، تعداد۴,۴۴۹,۹۸۹,۱۱۲ سهم با توجه به حق‌تقدم استفاده شده توسط سهامداران فعلی و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق‌تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه به این وسیله تعداد ۱,۸۳۶,۵۵۸,۸۶۶ سهم ۱۰۰ تومانی برای پذیره‌‌‌نویسی عمومی عرضه می‌شود. مهلت پذیره‌نویسی عمومی از تاریخ ۱۶/ ۰۸/ ۱۴۰۰ لغایت تاریخ ۱۵/ ۰۹/ ۱۴۰۰ و شماره حساب ۴۷۴۸۱۱۰۱۵۳ بانک ملت شعبه ماشین‌‌‌سازی اراک جهت واریز وجوه تعیین شده است.

پخش: شرکت پخش البرز نتایج حاصل از فروش حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده را در کدال منتشر کرد. براین اساس شرکت اعلام کرد که با عنایت به مجوز افزایش سرمایه مورخ ۲۱/ ۰۲/ ۱۴۰۰ در اجرای ماده ۱۷ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و پیرو افزایش سرمایه این شرکت از مبلغ ۹۵‌میلیارد تومان به مبلغ ۱۴۰۰‌ میلیارد تومان (افزایش سرمایه ۱۳۷۴‌درصدی) از محل آورده نقدی سهامداران، مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، نتایج حاصل از فروش حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده به شرح ذیل ارائه می‌شود:

مبلغ فروش حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده: ۷۸/ ۱ میلیارد تومان

هزینه‌‌‌ها و کارمزدهای مربوط به فروش حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده: ۸/ ۴۳ میلیون تومان

خالص وجوه ناشی از فروش حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده: ۷/ ۱ میلیارد تومان

تعداد حق‌تقدم‌‌‌های استفاده نشده: ۷۴۴,۸۲۴ سهم

مبلغ متعلق به هر حق‌تقدم: ۱/ ۲۳۳۲ تومان

غنیلی: شرکت مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان اعلام کرد که پیرو تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۲۵/ ۱۲/ ۱۳۹۹ مبنی بر تصویب افزایش سرمایه از مبلغ ۱۰‌میلیارد تومان به مبلغ ۷۰‌میلیارد تومان (افزایش سرمایه ۶۰۰‌درصدی) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور جلوگیری از خروج وجه نقد، تامین سرمایه در گردش، کاهش هزینه‌‌‌های مالی و اصلاح ساختار مالی، هیات‌مدیره در نظر دارد نسبت به انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از مبلغ ۴۰‌میلیارد تومان به مبلغ ۷۰‌میلیارد تومان اقدام کند.

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند