خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

رونمایی از 4 اقدام تحول‌آفرین در بازار سرمایه

e1686151885378

در دومین روز از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی رئیس سازمان بورس از پذیره‌نویسی حق‌تقدم الکترونیک، مرکز افکارسنجی، سامانه جمع‌سپاری (مرکز آزمون) و صکوک پلاس رونمایی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز با حضور رئیس سازمان بورس از چهار اقدام تحول آفرین در بازار سرمایه رونمایی شد.

اقدامات جدید بازار سرمایه شامل پذیره‌نویسی حق‌تقدم الکترونیک، مرکز افکارسنجی، سامانه جمع‌سپاری (مرکز آزمون) و صکوک پلاس است.

در دومین روز از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی، با حضور مجید عشقی رئیس سازمان بورس، رونمایی از مرکز افکارسنجی بازار سرمایه متعلق به شرکت اطلاع‌رسانی و اموزش بورس با هدف جمع آوری و تحلیل اطلاعات در رابطه با موضوعاتی چون بازار سرمایه، مباحث اقتصادی و اجتماعی انجام شد.

رونمایی از پذیره‌نویسی حق‌تقدم الکترونیک

همچنین با حضور مجید عشقی رئیس سازمان بورس، محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و سایر مدیران رونمایی از پذیره‌نویسی حق‌تقدم به صورت الکترونیک در غرفه سپرده‌گذاری مرکزی (سمات) برگزار شد و گزارشی از وضعیت کارکردهای این ابزار در هر سهم مورد بررسی قرار گرفت.

رونمایی از سامانه برگزاری آزمون شرکت اطلاع‌رسانی

علاوه بر این‌ها، از سامانه برگزاری آزمون شرکت اطلاع‌رسانی هم رونمایی شد. در این سامانه طراحی‌هایی به‌منظور افزایش کیفی آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه و رشد سواد مالی سهامداران انجام شده است و دسترسی برای عموم افراد مهیاست.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از غرفه شرکت اطلاع رسانی بورس از بازی‌های طراحی شده جهت افزایش سواد مالی نیز بازدید کرد.

رونمایی از صکوک پلاس در بازار سرمایه

همچنین مجید عشقی در دومین روز فاینکس ٢٠٢٣ از صکوک پلاس رونمایی کرد.

مجید عشقی در این مراسم گفت: بنگاه‌های اقتصادی در انتشار اوراق و فرایندهای مربوط به تامین مالی از بستر بازار سرمایه با چالش و ابهاماتی رو به رو هستند و به همین علت به سایر شیوه‌ها همچون شبکه بانکی‌ رجوع می‌کنند.

از این رو همکاران ما در مدیریت دارائی مرکزی وب‌سایت مربوطه جهت تسهیل استفاده از اوراق‌ها و تامین مالی راه‌اندازی کرده‌اند.

متقاضیان تامین مالی از بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این شرکت به نشانی sukukplus.ir به راحتی اقدام به تامین مالی از بازار سرمایه کنند.

منبع: سنا

نظرات