ایران امروز میزبان قطر است/ وزیر خارجه قطر به تهران رسید

ایران امروز میزبان قطر است/ وزیر خارجه قطر به تهران رسید

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر امروز به کشورمان سفر می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر به کشورمان در امروز (چهارشنبه) خبر داد.

بر اساس گزارش فارس، محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر خارجه قطر که امروز به تهران وارد شد، با حضور در محل وزارت امور خارجه مورد استقبال حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. وزرای خارجه پس از آن بر سر یک میز به گفتگو نشستند.

به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: با توجه به روابط بسیار خوب و رو به گسترش ایران و قطر، در دیدار مقام قطری با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، علاوه بر روابط دوجانبه، در مورد موضوعات مورد علاقه در حوزه منطقه‌ای و بین المللی نیز گفتگو و تبادل نظر خواهد شد.

چهارشنبه شب گذشته در تماس تلفنی شیخ «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت گفتگوهای اخیر در دوحه برای لغو تحریم‌ها بررسی شد.

وزیر خارجه قطر به‌عنوان میزبان این دور از مذاکرات سه جانبه غیرمستقیم (ایران، اتحادیه اروپا و آمریکا)، روند مذاکرات را سازنده و مثبت خواند.

وی با اشاره به دیدارهای جداگانه‌اش با هیات‌های مذاکره‌کننده، تاکید کرد: قطر ضمن با اهمیت خواندن این مرحله از مذاکرات، در مسیر تداوم میزبانی گفتگوها تا رسیدن به نتایج موردنظر جمهوری اسلامی ایران و بازگشت همه طرف‌ها به تعهدات از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

«حسین امیرعبداللهیان» نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از حسن میزبانی قطر اظهار کرد: ارزیابی ما از مرحله اخیر مذاکرات در دوحه مثبت است.

وی افزود: تاکید می‌کنم که ما برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار جدی هستیم و در صورت واقع‌بینی آمریکا، توافق دست‌یافتنی است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مذاکره‌کننده ارشد ما همواره با ابتکار عمل و در مسیر تحقق توافقی قابل قبول گام بر می‌دارد و ما بر ادامه مذاکره تا رسیدن به توافق مبتنی بر واقع‌بینی مصمم هستیم.

وزیر خارجه قطر با شمخانی دیدار می‌کند

همچنین ایسنا نوشت، محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر بعداز ظهر امروز چهارشنبه ۱۵ تیر با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای و آخرین تحولات سیاسی و امنیتی و بررسی برخی پرونده‌های خاص، محور گفتگوی وزیر خارجه قطر با دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان خواهد بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند