تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افت دسته‌جمعی بازارها / سرمایه‌گذارانِ کدام بازار بیشتر ضرر کردند؟

افت دسته‌جمعی بازارها / سرمایه‌گذارانِ کدام بازار بیشتر ضرر کردند؟

بازار طلا، دلار، سکه و بورس این هفته همه با کاهش قیمت مواجه شدند. اما سرمایه‌گذاران در کدام بازارها این هفته بیشتر ضرر کردند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، وضعیت کلیه بازارها این هفته نزولی بود. اما سرمایه‌گذاران بازار طلا بیشترین افت قیمت و سهامداران بورس، کمترین ضرر را متحمل شدند.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، هر کدام از فلزات زردرنگ طلا و سکه به ترتیب افت ارزش 8.8 و 6.8 درصدی را تجربه کردند.

در پایان هفته‌ای که گذشت، خریداران هر گرم طلای 18 عیار را 100 هزار تومان ارزان‌تر نسبت به هفته گذشته خریدوفروش کردند.

قیمت طلا در پایان هفته منتهی به 17 مرداد ماه یک میلیون و 128 هزار تومان بود، اما در پایان این هفته با کاهش قیمت 8.8 درصدی به رقم یک میلیون و 28 هزار تومان رسید.

سکه نیز در این هفته 800 هزار تومان کاهش داشت.

قیمت سکه امامی در پایان هفته قبل در میانه کانال 11 میلیون تومان قرار داشت که با افت قیمت 6.8 درصدی به کانال 10 میلیون تومان بازگشت. نرخ معامله‌ای دیروز این فلز گرانبها 10 میلیون و 710 هزار تومان بود.

دلار نیز یک پله افت قیمت داشت و با بازدهی منقی 4.1 درصدی در رده سوم کمترین بازدهی هفتگی بازارها قرار گرفت.

صرافی ملی قیمت دلار در پایان هفته قبل را 23 هزار تومان اعلام کرد اما طی روزهای اخیر 950 تومان از ارزش این شاخص بازار ارز کاسته شد.

آخرین نرخ دلار در پایان هفته منتهی به 17 مرداد ماه 23 هزار تومان بود که با افت قیمت این هفته در بازارها تا سطح نرخ 22 هزار و 50 تومان کاهش یافت.

شاخص کل بازار سرمایه در این هفته با افت حدود 58 هزار واحدی به کانال یک میلیون واحدی برگشت و بازدهی منفی 2.9 درصدی را به ثبت رساند.

براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل پس از افتی که در دور روز سه‌شنبه و چهارشنبه سرعت بیشتری گرفت، روی سطح یک میلیون و 975 هزار واحدی به کار خود پایان داد.

این در حالی است که این شاخص در هفته منتهی به 17 مرداد ماه، با حدود ۱۳۰ هزار واحد رشد (6.8 درصدی) روی سطح دو میلیون و 34 هزار واحدی قرار داشت.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند