بازداشت ۲۱ نفر به جرم قاچاق انسان در گمرک

بازداشت ۲۱ نفر به جرم قاچاق انسان در گمرک

ماموران گمرک در هفته گذشته ۲۱ نفر را به جرم قاچاق انسان شناسایی و دستگیر کردند.

 

 با شناسایی و دستگیری ۲۱ نفر از لا به لای ۷ محموله در هفته گذشته، تعداد کشفیات قاچاق انسان توسط ماموران گمرک از ابتدای سال جاری تاکنون به ۱۳۹ مورد افزایش یافت. بنابراین گزارش افراد دستگیر شده تابعیت ایرانی، پاکستانی، گینه و افغانستان را دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز،ماموران گمرک بازرگان در محموله اول، ۲ نفر از اتباع ایرانی و پاکستانی را از یک محفظه بار یک دستگاه تریلی خروجی ترانزیتی شناسایی کردند، این‌ دو نفر در این محموله حامل کود شیمیایی از مبدا ازبکستان مخفی شده بودند.

‌همچنین در محموله دوم، دو شهروند ایرانی و ساکن تهران با مخفی شدن در لا به لای تریلی‌های خروجی قصد خروج‌غیر قانونی‌ داشتند که توسط ماموران گمرک شناسایی شدند. در محموله سوم، دو نفر  از اتباع کشور گینه در محفظه بار یک دستگاه تریلی ترکیه ای مخفی شده بودند که با دقت وهوشیاری ماموران گمرک و استفاده از دستگاه ایکس شناسایی شدند. بار این دستگاه تریلی مس و از مبدا ازبکستان به مقصد ترکیه در حرکت بود.

در محموله چهارم، زوجی از اتباع کشور افغانستان در داخل بار صادراتی مخفی شده بودند که این دو نفر با دقت و هوشیاری ماموران شناسایی شدند. در محموله پنجم ۳ نفر از اتباع بنگلادش ‌از داخل  بار صادراتی حامل محصولات پتروشیمی شناسایی شدند. این محموله ازمبدا تهران به مقصد ترکیه در حرکت بود.

در محموله ششم، ۷ تبعه پاکستانی‌ در لابه لای تریلی های خروجی مخفی شده بودند که توسط ماموران شناسایی شدند. در هفتمین محموله نیز ۳ نوجوان ایرانی از داخل بار یک تریلر توسط ماموران گمرک شناسایی و کشف شد.

بنا بر این گزارش، قاچاقچیان انسان با وجود افزایش ریسک قاچاق همچنان با دریافت مبالغ زیادی از افراد، سعی در عبور غیر قانونی آنها به ویژه در ساعات بعد از نیمه شب را دارند که با دقت و هوشیاری ماموران گمرک، رصد اطلاعات محموله ها و تجهیز گمرکات مرزی به دستگاه های کنترلی پیشرفته این محموله ها شناسایی شده و تعداد کشفیات افزایش قابل توجهی یافته است.

 

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند