کد مطلب: ۸۹۰۳۳۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ژاپن و کره جنوبی به دنبال ایجاد زنجیره تامین هیدروژن

ژاپن و کره جنوبی به دنبال ایجاد زنجیره تامین هیدروژن

ژاپن و کره جنوبی قرار است هفته آینده برنامه‌ای مشترک را برای ایجاد زنجیره تامین هیدروژن و آمونیاک اعلام کنند که شامل سرمایه‌گذاری در تولید خارج از این کشورها می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رهبران دو کشور، نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا و رئیس جمهور کره جنوبی، یون سوک یول، قرار است زنجیره ارزش جهانی هیدروژن و آمونیاک را در سفر آتی به دانشگاه استنفورد در آمریکا در 17 نوامبر اعلام کنند.

ژاپن و کره‌جنوبی در زنجیره تامین هیدروژن و آمونیاک با یکدیگر همکاری خواهند کرد. زیرا به دنبال کربن‌زدایی صنایع سنگین مانند فولادسازی که بخش عمده ای از انتشار گازهای گلخانه‌ای در این دو کشور را تشکیل می‌دهند، هستند. از طریق کار مشترک بر روی یک زنجیره تامین، کشورهای آسیای شمالی مذاکره با قیمت‌های مطلوب را برای تضمین تامین پایدار هیدروژن و آمونیاک خواهند داشت.

به نقل از oilprice، موسسات مالی دولتی، مانند بانک ژاپن برای همکاری بین المللی، به شرکت های ژاپنی و کره‌جنوبی کمک خواهند کرد تا در تولید هیدروژن و آمونیاک در خاورمیانه و آمریکا سرمایه‌گذاری کنند. این امر به کشورهای آسیایی امکان می‌دهد تا عرضه مطمئن و مقرون به صرفه‌ با قیمت پایین‌تر از گاز طبیعی از هیدروژن و آمونیاک را تضمین کنند.

هیدروژن و آمونیاک می‌توانند به عنوان سوخت های جایگزین برای سوخت‌های فسیلی در صنایع استفاده شوند. هیدروژن یک سوخت پاک است که هنگام احتراق، فقط آب تولید می‌کند. آمونیاک نیز یک سوخت پاک است که می‌توان آن را از منابع مختلف تولید کرد، از جمله انرژی‌های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی و بادی.

شرکت‌های خصوصی ژاپنی و کره‌جنوبی قبلاً توافقنامه‌هایی را برای پیوستن به پروژه های آمونیاک در آمریکا و امارات متحده عربی امضا کرده‌اند.

در اوایل سال جاری، شرکت میتسوبیشی ژاپن، لوته شیمیایی کره جنوبی و RWE آلمان توافقنامه مطالعاتی مشترکی برای توسعه یک پروژه آمونیاک پاک در بندر کورپوس کریستی در تگزاس امضا کردند. میتسوبیشی اعلام کرد: که این اتحاد استراتژیک با هدف توسعه مشترک زنجیره‌های تامین آمونیاک پاک (آمونیاک سبز و آبی) پایدار و در مقیاس بزرگ در آسیا، اروپا و آمریکا خواهد بود.

در سال 2021، شرکت میتسویی و شرکت ژاپنی و شرکت انرژی GS کره جنوبی توافق کردند که با شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC)، تعزیز و Fertiglobe برای توسعه تاسیسات آمونیاک آبی کم کربن در مقیاس جهانی در تعزیز منطقه شیمیایی صنعتی ZIZ در Ruwais امارات متحده عربی همکاری کنند.

این همکاری می‌تواند به ژاپن و کره‌جنوبی کمک کند تا اهداف خود در زمینه کربن‌زدایی را محقق کنند. همچنین می‌تواند به توسعه بازار هیدروژن و آمونیاک در آسیا کمک کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر